Як подолати кризу трирічного віку

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Батьки з нетерпінням чекають, коли їх чадо підросте, почне ходити, говорити.

Багатьом матерям здається, що із 3 років їх дитина буде вже доросла, легко керований індивідуум, і проблеми непослуху залишаться позаду. Але в цьому віці дитина відстоює свою, хай і часткову, незалежність всіма доступними їй методами. І тільки від поведінки батьків буде залежати, як довго триватиме переломний період.

Основні показники кризи

Моменти в поведінці дитини, які не можна пропустити:

  1. Проявлення впертості і норовистості. Дитина може відмовитися виконувати щоденні звичні процедури: вмиватися вранці, чистити зубки, лягати спати. Одночасно з цим вона буде все робити, так як хочеться їй, не звертаючи уваги на вмовляння старших. Малюк буде демонструвати впертість з будь-якого приводу.
  2. Негативне світосприйняття. Малюк не реагує на прохання і вимоги батьків, або все про що вони просять, виконує навпаки. Він може пропускати повз вуха тільки слова батьків, а всіх інших членів сім'ї при цьому слухатися беззаперечно.
  3. Бунтарський настрій. Дитина постійно перебуває на «стежці війни» і їй для цього не потрібно ніякого приводу. Вона просто хоче безперервно бути в центрі уваги, щоб всі її побажання миттєво виконувалися. Якщо батьки малюка ігнорують його настрій, може трапитися істерика.
  4. Проявлення грубості і агресивності. Малюк грубить батькам, навіть якщо не хоче цього робити, але свою точку зору йому відстояти треба. Саме в такий період часто трапляються безпричинні бійки на ігрових майданчиках, а словниковий запас шибеника поповнюється нехорошими словами.
  5. Розвиток самостійності. Всі пропозиції батьків допомогти – залишаються поза увагою, у відповідь звучить фраза, що він все зробить сам. Бажання дитини стати самостійною похвально, тому дайте їй можливість виконувати роботу по дому, яка не несе загрози її здоров'ю.
    Як подолати кризу трирічного віку

Дії батьків в переломний період

Прийміть той факт, що дитина дорослішає і їй необхідно відстояти свою незалежність. Постарайтеся вийти з нею на новий щабель відносин.

  1. Продовження переломного періоду залежить від поведінки батьків. У будь-якій ситуації слід зберігати спокій і розважливість. На капризи і провокації відповідайте спокійно – підвищення голосу і репресії тільки погіршують ситуацію.
  2. Чітко обмежте межі дозволеного. Прояв строгості по відношенню до дій малюка, має бути в розумних межах. Застосуйте правило «золотої середини» – це буде найкращим виходом з ситуації, що склалася.
  3. Проявлення самостійності, якщо це не небезпечно для життєдіяльності малюка, потрібно підтримувати. Довіряйте йому нескладні домашні справи. Нехай дитина відчує, що в її допомозі потребують.
  4. Довірте малюкові вибір соку в магазині, або дозвольте вибрати в якому вбранні він піде сьогодні в дитячий садочок. Для батьків рішення цих питань не є принциповим, зате у дитини підвищиться самооцінка, вона відчує себе більш впевненою.
    Як подолати кризу трирічного віку
  5. Якщо конфліктна ситуація все ж склалася, а за нею пішла істерика, якийсь час не турбуйте шибеника. У разі якщо прецедент трапився не вдома, відволікайте увагу дитини на квіточки, кішечок, собачок.
  6. Не нехтуйте заходами профілактики. До виходу з дому домовтеся з малюком про альтернативні способи вирішення конфлікту. Якщо йому не можна шоколад, запропонуйте купити фрукти і іграшку, це допоможе запобігти істериці.
    Як подолати кризу трирічного віку

Запам'ятайте, що тільки любов, терпіння і розважливість допоможуть безболісно подолати цей складний період.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart