І ось ви вдома. Випробування пологовим будинком позаду.
Ваш малюк «переступив» поріг рідної домівки, а ваше колишнє життя з цього дня круто змінилося. Колишніх відносин вам не зберегти, їх повністю доведеться змінити. Небувала відповідальність лягає на плечі жінки – матері, тепер потрібно побудувати заново відносини вже трьох членів сім'ї.
– Та тут на себе часу не вистачає: – скажите ви. І матимете рацію. Спочатку ви намагаєтеся виконати всі рекомендації лікарів, знайомих, рідних, подруг.
Не маючи досвіду догляду за дитиною, виходить у вас все дуже довго і складно. У процесі практики ви пристосуєтесь і навчитеся поєднувати своє особисте і догляд за вашим новонародженим. На все потрібен час, терпіння і бажання.
В цей час складно не тільки вам, але і вашому чоловікові. У ролі батька він себе поки не зовсім бачить, глибоких почуттів зовсім немає, та й будь-яка дрібниця призводить до конфліктів.
Сварки стають все частішими. Здається, що минуле кохання вже не повернути. Буде легше, повірте! Тільки спочатку доведеться і на цьому поприщі потрудитися.
Чому відносини з чоловіком зіпсувалися?
Ось ви прийшли з малюком з пологового будинку. І ви вже не центр уваги. Ви не вагітні і ваші капризи виконувати ні хто більше не бажає. Вся увага і турбота перемістилися до вашої дитини, яка лежить в ліжечку, зовсім погано концентрує погляд і виглядає ще більш безпорадною, ніж сліпе кошеня. Вам доведеться з цим змиритися. Можна звичайно ще раз завагітніти, і можливо, вам принесуть полуницю вночі, тільки після цього знову народжувати доведеться. Вас весь час щось засмучує. Спочатку вас дуже легко вивести з рівноваги, а численні поради родичів тільки погіршують становище. Не сприймайте буквально все, що вам говорять близькі. Довіряйте здоровому глузду і своїй інтуїції. Головне, що потрібно зараз вашій дитині – це ваша любов і турбота. Любов, а не красиві штанці і яскраві шапочки. Кожен раз, коли ви берете малюка на руки, сповиваєте, годуєте, купаєте, дивитеся йому в очі і посміхаєтеся. Всякий раз між вами виникає відчуття взаємного тяжіння. Дитина належить вам, а ви їй. Через кілька днів, або тижнів, у вас може наступити депресія. Коли опускаються руки, а в голову лізуть всякі страхи. Причому одній мамі здається, що дитина чимось хвора, а лікар належної уваги не приділяє. Інша жінка стурбована своєю зміненою зовнішністю. Почуття пригніченості і гноблення виникають через глибокі зміни в організмі жінки. Візьміть собі за правило – деякий час приділяти собі і тільки собі. Сходіть в перукарню, купіть нову сукню, зробіть манікюр. Так нехай він і не протримається довго. Запросіть у гості своїх знайомих, сходіть в гості самі, нехай навіть на найкоротший час. Регулярно гуляйте – це і вам і дитині буде дуже корисно. Від вашого настрою залежить мікроклімат всієї родини.
Проходить деякий час і ви розумієте, наскільки різний підхід по догляду за дитиною у вас двох. Будь-то купання, прогулянки, годування або одяг малюка. По-перше, погодьтеся з тим, що татова думка має право на життя. Не переживайте через дрібниці і покладіть відповідальність на нього за прийняте рішення. Якщо виник принциповий спір, то мотивуйте не словами бабусі, а думкою лікаря. Поступово ви знайдете згоду і ваші дії будуть займати менше часу і сил.
Довіряйте татові доглядати за чадом
Щоб стовідсотково відлучити чоловіка від виховання дитини постійно робіть зауваження ( «Він у тебе постійно плаче!», «Хто так одягає?», «Він хоче до мами!»). Обов'язково нагадайте, що ось у вас би вийшло швидше, ніжніше, акуратніше і чистіше. Так само ніколи, ні за яких обставин не залишайте тата з малюком наодинці, ні на хвилину. До того ж вбережіть чоловіка від усіляких радощів. Нехай ніколи не купає, не грає, не одягає і не гуляє. Ідеальний варіант для того, щоб вас стало не троє, а двоє. Ви не маєте права позбавляти дитину татової турботи. Бог створив двох батьків не тільки тому, що так легше виховувати, розділяючи обов'язки.
Можливо, рухи тата вам здаються вельми незграбними, так і ви, з точки зору медсестри з пологового будинку – не відмінниця. У вас попереду довге і цікаве життя. Навчіться довіряти своєму чоловікові. Просто хваліть його, часом спочатку за кожну дрібницю. Ваша подяка послужить стимулом, дайте можливість відчути свою потрібність і значущість.