Скільки повинет спати новонароджений

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Вчені встановили, що під час сну в організмі відбувається цілий ряд важливих процесів.

в тому числі – сплески зросту, відновлення серцево-судинної і нервової системи, приведення в порядок м'язів і кісток скелета. Так що цілком зрозуміло, чому багато мам задають педіатрам питання: скільки повинен спати новонароджений?

Одним батькам здається, що малюк занадто багато часу проводить в ліжечку, інші, навпаки, скаржаться на порушення режиму і занадто тривале неспання. За спостереженнями дитячих лікарів, і те, і інше – норма, адже у кожної людини потреба у сні індивідуальна.

Скільки повинет спати новонароджений

Чи варто дотримуватися чітких норм?

Якщо звернутися до медичної літератури, легко з'ясувати, що з моменту народження і до досягнення тримісячного віку малюки сплять від 17 до 20 годин в день. Чи варто турбуватися, якщо ваш малюк не вписується в ці норми? І які заходи можна вжити для нормалізації сну?

Головна підказка для мам – поведінка новонародженого. Якщо він спить всього 16 годин, але при цьому добре їсть, успішно набирає вагу, активно розвивається, – причин для занепокоєння немає. Просто варто звикнути до того, що малюк дуже активний, і скласти графік дня, відповідний і для нього, і для батьків. Якщо ж у новонародженого поганий апетит, підвищена або знижена температура тіла, розлад травлення, варто звернутися до педіатра.

Скільки повинет спати новонароджений

Деякі батьки скаржаться на те, що новонароджений спить належну кількість годин, однак занадто часто прокидається ночами. Вважається, що у немовляти тривалість нічного сну становить 8-9 годин. Однак нерідко малюк прокидається набагато раніше.

Причин порушення графіка сну може бути безліч:

  • голод або спрага;
  • незручне ліжечко;
  • складки на постільній білизні;
  • необхідність змінити памперс;
  • невідповідна температура в спальні.

Педіатри радять спочатку усунути ці поширені причини, після чого сон, як правило, нормалізується. Відхилення в тривалості сну може бути й індивідуальною якістю дитини. У подібних випадках батькам доведеться пристосовуватися до малюка.

Середні показники сну для малюків

Відповідь на питання, скільки повинен спати малюк, залежить від його віку. Якщо немовля не може не спати довше двох годин поспіль, у віці від трьох місяців до півроку він спить всього 15 годин, причому близько десяти з них – вночі. З шести місяців і до року кількість періодів денного відпочинку скорочується з трьох до двох, а ось нічний сон збільшується до 11-12 годин.

У деяких випадках однорічні малюки погоджуються спати тільки один раз в день, а решту часу проводять, вивчаючи можливості власного організму і навколишнє оточення. У цей час необхідно якомога більше уваги приділяти їх розвитку: іграм, пісням, казкам.

Варто врахувати, що далеко не всі новонароджені укладаються в рамки норми. Серед немовлят є і соні, і непосиди. Проте, якщо показники занадто сильно відхиляються від загальноприйнятих, важливо вжити заходів для нормалізації режиму дня. Для цього необхідно уважно поспостерігати за дитиною.

Як нормалізувати режим сну

Мами дуже швидко вчаться розпізнавати ознаки, які свідчать про те, що малюк хоче спати. Як правило, малюк починає позіхати, терти очі, починає смикати вухо. Якщо не відправити його в ліжечко, можуть виникнути ознаки роздратування: плач, капризи.

У перші тижні новонародженому важко пояснити, що прийшов час лягати спати – привчати його до режиму потрібно приблизно з двох тижнів. Спочатку важливо укладати крихітку, як тільки він почне демонструвати перші ознаки сонливості. При цьому можна заспівати йому колискову (відтворити її на плеєрі або телефоні). Згодом звуки цієї мелодії стануть сигналом: пора відпочивати.

Друге важливе правило – створити новонародженому комфортну обстановку для нічного і денного відпочинку. У кімнаті, де стоїть його ліжечко або коляска, не повинно бути яскравих джерел світла, гучних звуків. Постільну білизну краще підібрати неяскравих тонів – вони діють заспокійливо.

Вибрати затишну колиску або дитяче ліжко для малюка, виконану з натурального дерева і забарвлену в світлі нейтральні кольори, які допоможуть дитині заспокоїтися і швидко заснути.

Скільки повинет спати новонароджений

Перед тим, як новонароджений відправиться спати, можна прийняти ванну із заспокійливими травами або спеціально розробленими засобами для вечірнього купання. А ось від гучних ігор краще відмовитися: перезбудження може стати однією з причин безсоння.

Дуже важливо, щоб повітря в кімнаті було чистим, свіжим і прохолодним. Провітрювання можна влаштувати перед тим, як малюк піде купатися. Однак протяги відразу ж після купання можуть стати причиною застуди. Перед сном варто закрити вікно або поставити його на мікровентиляцію.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart