Плач у дитини буває різний
Поки дитина не вміє говорити, вона звертається до дорослих за допомогою плачу. Якщо уважно прислухатися до інтонації, то можна безпомилково визначити, чого він хоче в даний момент. Мами, у яких це не перша дитина, добре відчуває його потреби, і знають, що малюк хоче сказати своїм плачем. Для молодих мам це завдання складніше, так як вони ще не звикли розрізняти інтонації плачу.
Спробуємо разом розібратися в цьому питанні, і дізнатися, чого хоче малюк, коли раптом ні з того, ні з сього починає хникати і вередувати.
Гучна заява про голод
Спочатку слідує так званий призовний плач. Мама його розпізнає за наступними характерними звуками: дитина починає кричати на протязі 5-6 секунд, потім різко обриває плач і чекає 20-30 секунд. Якщо за цей час нічого не сталося, він повторює свої «гучні заяви».
У випадку з повідомленням про те, що дитина голодна і йому пора є, все починається саме так. Якщо мама його почула, взяла на руки, але не зрозуміла вимог і не погодувала, то плач переростає в незадоволений крик. Пояснити мамі малюк намагається головкою, роблячи пошукові рухи. Намагаючись знайти груди, дитина на деякий час затихає, проте не знайшовши нічого, що могло б її задовольнити, вона продовжує плакати, але вже більш голосно й істерично.
Так що, молоді мами знайте, коли дитина поводиться таким чином, то вона хоче їсти. Про це свідчить його плач.
Якщо щось болить
Коли у малюка починає щось боліти, то змінюється інтонація його плачу і звуки. Зрозуміти дитину можна, коли ви почуєте рівний безперервний плач, з елементами страждання та безвиході. Для батьків це сигнал - малюка треба терміново показати дитячому лікарю.
Якщо малюк хоче в туалет
В цьому випадку можна почути зовсім інші інтонації і звуки, а плач дитини нагадує писк. Закінчується це звукова атака криком, безпосередньо перед самим сечовипусканням.
Пора спати
А ось про те, що він втомився і хоче спати, малюк повідомить рівним, монотонним пхиканням, яке можна прийняти за скаргу. При цьому таке пхикання буде супроводжувати позіханням і досить частим закриванням очей.
Також за допомогою такого звернення до дорослих, дитина може показувати свій емоційний стан - образу, тривогу, занепокоєння, переживання. За допомогою плачу він може розповідати про мокрих пелюшках, які доставляють йому незручності.
Втім, постійний контакт з малюком, дозволить швидко дізнатися про його потреби та бажання, і зрозуміти, чого він хоче. Повідомлення через плач молода мама почне розрізняти самостійно, і незабаром буде впевнено орієнтуватися в його потребах та бажаннях.