Як не заснути вночі, якщо сильно хочеться спати?
Багато з нас змушені працювати в нічний час, так встановлено графіком, а його треба виконувати. Це важко, але робота повинна робитися, навіть, якщо сильно хочеться спати. Як не заснути в таких складних умовах, відчувати себе бадьорою та енергійною? Ось кілька практичних порад, які допоможуть вам подолати сонливість і підбадьоритися.
Ментолові жуйка
Найпростіший і доступний спосіб, купити в магазині жуйку з ментолом, та ретельно її жувати. Вирішення питання тут не в ментолі, а в самих жувальних рухах, за допомогою яких мозок вводиться в оману. Йому надходить команда, що зараз треба буде пережовувати їжу, а для цього організм відразу виробляє інсулін. Він починає бадьорить людину, і бажання поспати, безслідно зникає.
Нічна прохолода
Якщо вже зовсім не під силу, то треба відкрити кватирку, поставити вікно на провітрювання та освіжити повітря в приміщенні. Якщо в приміщенні душно та спекотно, то це мимоволі викликає відчуття втоми. Коли кімната провітрена, то відразу додається бадьорість та енергійність.
Легка фізкультура
Фізичні навантаження, як відомо, відганяють сон. Найголовніше не перестаратися, не довести себе до знеможеного стану. Тоді спортивні вправи не допоможуть, а тільки більше вплинуть на бажання поспати. Пострибати або поприседать кілька разів - цих вправ достатньо, щоб підбадьоритися і відігнати сон.
Полоскання рук
Якщо в приміщенні є вода, то сполосніть зап'ястя рук, це допоможе організму подолати сонливість.
Без їжі
Голодування теж допомагає побороти сон, тому вирушаючи в нічну зміну, нічого не їжте. Легкий голод підбадьорить і не дасть заснути на робочому місці.
Музика - каталізатор безсоння
Увімкніть приймач на тиху потужність, виберете хвилю з дратівливими вас піснями, і послухаєте їх на робочому місці. Головне, щоб музика була різка і ритмічна, здатна розвіяти сон і підбадьорити. Неприємні звуки, що доносяться з динаміка, повинні бути вам неприємні, так як вони налаштують вас на негативні емоції, а такий стан вже не дасть вам спокійно заснути.
Яскраве світло
Яскраве освітлення, яке ріже очі, не дасть вам розслабитися, а буде тільки тримати в напрузі. Людський організм своєрідно реагує на світло - коли його мало, то біологічні ритми заспокоюються, а мозок отримує команду: «Спати!». Включивши всі лампочки в кімнаті, створюється ілюзія, що світловий день ще не закінчився, тому лягати спати ще рано.
Самомасаж
Ефективним буде масаж в потиличній частині, на верхівці, мочок вух. Такими діями ви знімете втому і поліпшите кровообіг.
Незручна обстановка
Створіть собі штучні незручності - візьміть жорсткий стілець без спинки і посидьте на ньому хвилин 10. У таких умовах відразу не схочеться спати, а сам сон зникне миттєво. Ви відразу відчуєте дискомфорт, а це та мета, яку ви хотіли досягти.