Правила вирішення конфліктів

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Конфлікт – хоч і специфічна ситуація, але досить поширена, особливо в трудових колективах.

Дозвіл цього питання вимагає особливого підходу, тому участь в переговорах людини, яка не має досвіду вирішувати подібні питання, не бажано. Однак учасники переговорів і конфліктологи також по-різному ставляться до конфліктної ситуації, і не завжди здатні відразу вирішити виниклу проблему. У деяких, виходить, домогтися згоди тільки по закінченню декількох місяців або років, а інші  протягом декількох днів, знаходять компромісні рішення.

За кваліфікаційними характеристиками конфлікти можна розділити на два види:

  • конструктивні;
  • деструктивні.

Конфліктологи відносять конструктивні конфлікти до виробничої сфери або службової діяльності. Але якщо в цих суперечках переходити на особистості, намагатися з'ясувати відносини або знайти винного, то конструктивний конфлікт набуває всіх ознак деструктивного, тобто спору, заснованого на особистісних звинуваченнях. Коли із колегою по роботі виникає конструктивна суперечка, то не варто забувати, що вона стосується виробничих відносин, підвищення ефективності продуктивності праці, скорочення витрат і інших нюансів, тому важливо пам'ятати, що обговорюються робочі питання. Але якщо в процесі обговорення згадати, що якийсь менеджер допустив особисті промахи, і взагалі, він не ефективний керівник і організатор, то тим самим суперечка перейде в деструктивну категорію.

Правила вирішення конфліктів

Крім цього, той співробітник, який перший перейшов в іншу площину, і починає обговорення особистих якостей опонента, то тим самим він втрачає свій авторитет в очах присутніх, і до нього вже немає такої поваги, як було раніше. Якщо противна сторона, починає використовувати різні прийоми, підколки і образи, то емоційно на них реагувати не варто. Це може бути продумана тактика, щоб вивести сторону конфлікту з себе, і показати з негативного боку. Тому, досить важливо до завершення спірних відносин, завжди залишатися холоднокровним і зваженим, обдумуючи кожну фразу і зберігаючи власну гідність.

Правила вирішення конфліктів

Якщо конфлікт не має до вас прямого відношення, то краще буде в нього не втручатися, оскільки, чим може завершитися суперечка, невідомо. Та й просити про заступництво колег і приятелів також не варто, оскільки це негативно позначиться на іміджі. Якщо людина не здатна в суперечці відстояти свою правоту, то чи можна взагалі йому довіряти, або сподіватися на його компетентність?

Правила вирішення конфліктів

Найкращою зброєю, здатною захистити сторону конфлікту, буде гумор і посмішка. Це перевірені аргументи, які здатні примирити навіть сторони, які вже багато років, конфліктують між собою. Жартівливе ставлення до спірної проблеми дозволить з гідністю вийти з будь-якої ситуації, навіть найскладнішої і не дозволеної.

Правила вирішення конфліктів

Якщо ж і таким чином не вдається припинити неприязнь і конфлікт, то доведеться звертатися до керівництва, щоб раз і назавжди покінчити з таким негативним проявом.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart