Для успішного працевлаштування, необхідно пройти співбесіду. Це обов'язкова процедура, і від неї нікуди не дітися.
Перше випробування на новій роботі потрібно не тільки витримати, але і успішно його подолати, навіть, незважаючи на всі підступи, і неприязнь кадровика. Від цього випробування залежить не тільки сама робота, а й її оплата. До того, можна вважатися академіком в своїй справі, проте обійти процедуру співбесіди, ніяк не вийде.
Як стверджують фахівці, перша думка про людину формується протягом 5 секунд. Цього цілком достатньо, щоб оцінити зовнішній вигляд здобувача, і зробити про нього відповідні висновки. Тому завжди важливо одягатися на першу зустріч, відповідно до існуючого етикету. Ніяких яскравих і строкатих речей, кросівок або шорт, оскільки відразу отримаєте відмову без будь-якого пояснення причин. Але і непоказний вигляд, так званий «сіра миша», теж не принесе результатів. Скрізь важлива помірність, в тому числі і при виборі одягу.
Ще один важливий момент, на який слід звернути увагу, це незручні питання, які будуть обов'язково озвучені. До них треба бути підготовленим, і мати варіанти відповідей. Якими скористатися, покажуть обставини, тому, попередня підготовка досить важлива для здобувача.
Збираючись на першу зустріч з представником компанії, слід дізнатися про неї якомога більше – скільки років на ринку, чим займається, чим знаменита, яку роботу доведеться виконувати. При сучасних інтернет-технологіях, зробити це досить легко, головне, мати бажання, а не пустити питання на самоплив. Знання цілей і пріоритетів роботодавця, допоможе отримати додаткові бали, і сформувати думку, як про компетентного фахівця.
Не допоможуть отримати гідну роботу і однозначні відповіді, що може послужити думкою про безініціативність кандидата. Важливо заявити про власну гідність, знання, здібності і уміння, професіоналізм та компетентність. Це дозволить відповісти на стандартне запитання, як пройти співбесіду.
Головний помічник здобувача при проходженні важливої процедури, це впевненість у власних силах. Іншої допомоги чекати нізвідки, тому триматися слід з почуттям власної гідності. Але не гордовито, і без зарозумілості. Це погані якості, які не допоможуть, а тільки зіпсують відносини з передбачуваним роботодавцем.
Крім відповідей на питання, здобувач сам повинен цікавитися графіком роботи, функціональними обов'язками, розмірами заробітної плати. Побачивши інтерес з боку претендента, роботодавець подумки поставить плюсик цій кандидатурі.