М'ясо для грудничка

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

М'ясо для грудничка – це цінний продукт, джерело повноцінних білків, кальцію, заліза.

Ваш малюк витрачає ще не так багато енергії, адже він не вміє ходити і бігати, але зате подивіться, як він росте. Від свого народження і до півроку дитина додає у своїй вазі вдвічі! А значить маленькому організму потрібно більше крові і особливо гемоглобіну, який розносить кисень і поживні речовини до всіх органів, до всіх клітин дитини. Найважливіший компонент для побудови гемоглобіну – залізо і міститься воно в м'ясі.

Всі запаси заліза, які ваш малюк отримав від вас внутрішньоутробно, вже виснажилися, а того, що він отримує з грудним молоком до 7 місяців, як правило, стає недостатньо для активно зростаючого організму, тому пора вводити в раціон крихітки м'ясний прикорм.

Отже, вирішивши, що настала пора ввести в прикорм дитини м'ясо, перш за все необхідно також подумати – яке? Яке м'ясо краще для немовляти?

М'ясо для грудничка

Найкраще для першого м'ясного прикорму брати найменш алергенний вид м'яса, особливо якщо у дитини є схильність до алергії. Це індичка, це кролик, нежирна молода баранина або пісна свинина.

Куряче м'ясо, на жаль, часто дає алергічну реакцію. Так само як і яловичина або телятина: якщо є алергія на білки молока, то і на це м'ясо, швидше за все, реакція буде.

М'ясо для грудничка обирайте не заморожене, а обов'язково охолоджене, парне і свіже. Таке м'ясо можна придбати на ринку або в спеціалізованих відділах гастрономів та супермаркетів. У охолодженого м'яса набагато вища поживна цінність.

Щоб визначити свіжість м'яса, не треба володіти особливим даром. Свіже м'ясо не має неприємного запаху, воно не яскраво-насичено червоного, а рожевого кольору, при натисканні на нього ямка від пальця дуже швидко вирівнюється. Молоде м'ясо краще, так як в ньому менше грубих волокон, і воно набагато легше і протирається, і засвоюється малюком.

М'ясо для грудничка

Звичайно ж, для першого м'ясного прикорму малюкові потрібно зробити пюре. Але тут теж є свої тонкощі. Наприклад, якщо ви взяли для прикорму червоне м'ясо, то його краще всього відварити, а ось ніжне м'ясо курчати, кролика або індички можна приготувати на пару.

Перед тим, як покласти м'ясо в пароварку необхідно його відбити і розпушити – це допоможе м'ясу стати м'якше, соковитіше і зменшить його перебування в термообробці. Пюре з приготованого м'яса набагато краще засвоюється дитиною.

Якщо ви будете відварювати м'ясо, то робити це краще цілим шматком – так в ньому збережуться всі біологічні цінні і корисні речовини. Підготовлений шматок м'яса заливають гарячою водою, щоб вона тільки покрила його і варять до готовності. Бульйон для дитячої їжі не використовують, на ньому можна зварити суп для всіх.

А ось якщо м'ясо куплено в магазині в уже розфасованому вигляді, то тоді перший бульйон краще злити і готувати м'ясо на вторинному бульйоні. Для цього шматок м'яса ретельно промивають і заливають холодною водою. Після кипіння протягом декількох хвилин, воду зливають, а м'ясо занурюють в чисту гарячу воду і варять до готовності.

Готове відварне м'ясо пропускають через м'ясорубку і протирають через сито, розбавляючи овочевим або вторинним бульйоном до консистенції ніжної пюрешкі. Можна скористатися блендером або кухонним комбайном з «паштетною» решіткою.

Пюре повинно бути напіврідким, солити його не потрібно, а от додати крапельку вершкового масла для смаку дуже навіть можна. Якщо ви хочете заготовити м'ясну пюрешку про запас, то тоді після приготування доведіть пюре до кипіння, відразу ж зніміть з вогню, дайте охолонути. Потім розкладіть на порції і заморозьте.

М'ясо для грудничка

Як і будь-який інший прикорм –  з обережністю і поступово.

Ще за кілька днів до введення м'яса можна спробувати розбавляти овочеве пюре дитини чайною ложечкою вторинного бульйону, на якому варилося м'ясо для супу. Тільки без солі!

Потім запропонуйте малюкові спробувати м'ясне пюре. Сподобалося? Не давайте більше однієї чайної ложки. У наступні дні поступово збільшуйте порцію пюрешкі до 30 гр. в день, за умови, що все йде добре, і ніяких ознак непереносимості немає. У дитини хороший апетит і сон, немає висипань, рідкого стільця або запору, зригування і тому подібних проблем з травленням.

Не намагайтеся прямо «нагодувати» дитину м'ясом. Вона ще не настільки потребує його поживних речовин, скільки звикає до його смаку і запаху, а його травна система «вчиться» розбиратися з цим новим для себе продуктом. У вас ще достатньо часу, особливо якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні.

М'ясо для грудничка

А що далі ?

До 10-11 місяців дитині вже можна буде давати м'які повітряні фрикадельки з овочевим пюре або гречаною кашкою, звареної як «розмазня». У цьому віці діти повинні вчитися пережовувати щільну їжу, використовуючи для цього не тільки зубки, але і ясна, щоки і язичок. Тому м'яке м'ясо в шматочках або фрикадельки їм цілком під силу. Дитячі фрикадельки роблять з двічі пропущеного молодого м'яса (м'якоті), додавши трохи молока або вершків і збите в піну яйце. Ретельно перемішують і роблять маленькі круглі кульки. Варять їх в киплячій воді близько 10 хвилин, також можна заморожувати про запас.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart