Як нагодувати вибагливу дитину
Ситуація, коли перед дитиною повна тарілка смачної їжі, а вона від неї відвертається і не хоче, є, знайомою для кожного з батьків, оскільки періодично вона зустрічається в кожній родині. У таких випадках тата і мами діють двома способами:
- вмовляють;
- відволікають.
Але і вони не завжди є ефективними і не можуть подолати впертість малюка. Як виходити з таких ситуацій батькам, як нагодувати вибагливу дитину, якщо традиційні способи не мають сили?
Встановити причини поганого апетиту
Дитина може відмовлятися від їжі через хворобу, зовнішні ознаки якої не видно. Як правило, початок захворювання сильно позначається на стані дитини. Хворий організм намагається подолати вплив інфекції, і сил на перетравлення їжі, у нього не вистачає. Коли хвороба знаходиться на ранній стадії, то змушувати дитину щось з'їсти – марна трата часу. Медики рекомендують давати більше рідини, замість смачної і здорової їжі.
Також на відсутність апетиту впливає порушення роботи травної системи. У цьому випадку не слід змушувати дитину їсти, а краще зробити діагностику і пройти курс ефективного лікування.
Батьки часто сприймають відмову дитини від їжі досить емоційно, і створюють цілу проблему зі стресовою ситуацією і навіть з істерикою. Звісно, що цього допускати ні в якому разі не можна, оскільки вся драма розігрується на очах у дитини. Фізіологічні проблеми у малюка в майбутньому забезпечені, до того – ж нервовий стан йому легко передається.
Коли мами вважають, що дитина мало їсть, то вони також не завжди бувають праві в своїх судженнях. Скільки треба з'їсти малюкові залежить не тільки від його фізіологічних показників, але і від індивідуальних особливостей дитячого організму. Мамам не слід відразу бити тривогу в дзвони, а керуватися здоровим глуздом. Адже не завжди батьки можуть безпомилково визначити стан дитини, і встановити справжню причину відмови.
Батькам краще спробувати переконати дитину в необхідності з'їсти, те, що в тарілці, ніж скандалити і лаятися на неї. Як це зробити? Існує п'ять перевірених способів, спрямованих на те, щоб нагодувати малюка.
- Перше правило – відмовитися від тиску на дитину щось з'їсти. Ні вмовляння, ні переконання цьому не допоможуть. Слід відставити тарілку з їжею і відправити малюка займатися своїми справами. Через деякий час апетит проявиться, і малюк із задоволенням з'їсть все, що не хотів раніше.
- Слід залучати дитину до сервіровки столу або приготування їжі, щоб вона була не глядачем, а безпосереднім учасником того, що відбувається. Це дуже сильно вплине на її апетит, і вмовляти малюка вже не доведеться.
- Подавати їжу треба так, щоб дитині було цікаво не тільки дивитися, а й смакувати її.
- Обов'язково треба цікавитися думкою дитини, щоб вона хотіла з'їсти на обід, вечерю, сніданок. Таким чином, у дитини проявиться інтерес до складання меню на кожен день.