П'ять корисних звичок для виховання розумної дитини
У всі часи, батьки бажають, щоб їх дитина виросла не тільки здоровою і сильною, а й розумною. Про це написано чимало педагогічної літератури, яка дозволяє на практиці почати підготовку малюка до дорослого життя. Тисячі вправ допомагають дитині з пелюшок посилено розвиватися і тренуватися, досягаючи певних результатів.
Коли людина дорослішає, вона починає активно користуватися оперативною пам'яттю, яка наповнюється з самого раннього віку. Дитячі звички і життєві мудрості стають базовим матеріалом, тому завантажувати пам'ять треба корисними і потрібними властивостями.
Японський нейробіолог Сінахара присвятив свої багаторічні досліди формуванню дитячої пам'яті, які висвітлив в спеціальному виданні. За його висновками слід формувати оперативну пам'ять із самого раннього дитинства.
Фізичні навантаження і пам'ять
Кукінорі Сінахара вважає, що замість складних інтелектуальних занять, можна здійснювати прості фізичні вправи, в тому числі і ходьбу швидким кроком. У своїх дослідженнях він неодноразово повертається до доцільності фізичних навантажень, які в значній мірі впливають на активність головного мозку. Професор вважає, що діти, які люблять швидку їзду і катаються на велосипеді, розвивають свій інтелект набагато активніше, ніж ті діти, які уникають таких фізичних навантажень.
Робота руками
Другою корисною звичкою активації головного мозку, професор Кукінорі Сінахара вважає роботу руками. Будь-які заняття, що вимагають зусилля рук, завжди корисні і актуальні. Дрібна моторика дає велику поживу для розуму, і це відкладається в оперативній пам'яті дитини.
Робота на кухні
Приготування їжі стимулює роботу мозку. Такі вправи цікаві тим, що відбуваються в домашніх, побутових умовах, не вимагають спеціальної кваліфікації, знань, умінь. Дитину можна залучати до чищення овочів – заняття не зовсім приємне, проте дуже корисне.
Спілкування з іншими людьми
Серед корисних звичок, професор Кукінорі Сінахара виділяє спілкування з іншими людьми, і відразу наводить свої серйозні аргументи. Якщо розмовляти зі співрозмовником лицем до лиця, то зростає діяльність головного мозку, що впливає на виховання розумної людини.
Збалансоване харчування
Ще одним важливим фактором у вихованні розумної людини, є його раціон, збалансоване харчування. Їжа важлива для всього людського організму, в тому числі і для головного мозку, тому правильне харчування професор відносить до основних корисних звичок для виховання розумної людини.