Замкнута дитина – як зрозуміти і допомогти?

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Краще і корисніше приділити дитині в два рази більше вашого часу, ніж витратити стільки ж грошей на придбання іграшок або будь-яких розваг.

Це твердження актуальне як ніколи. Батьки намагаються якомога більше заробити грошей, зробити кар'єру, матусі хочуть бути незалежними. Це все добре, але! Все добре в міру, але якщо від нестачі вашої уваги страждають діти – тут вибору не повинно бути. Приділяючи мінімум часу своїй дитині, ви прирікаєте її на самотність, такі діти нетовариські і в кінцевому результаті можуть абсолютно закритися в собі.

Замкнута дитина – як зрозуміти і допомогти?

Як розпізнати, що у вас замкнута дитина

Ще в ранньому віці (від 3 місяців і більше) можна визначити, замкнута дитина чи ні. Коли дитина не доставляє ніяких турбот, більшу частину доби спить, а під час неспання занурюється в свої дитячі роздуми – батьки не натішаться. Але коли через пару тижнів батьки намагаються пограти з малюком, звернути його увагу на іграшку, а він на секунду відволікся, а потім знову пішов у свої роздуми – це вже невеликий сигнал. Пізніше таке собі замкнене дитя не буде проявляти інтересу до нових іграшок, нових людей, а буде витати в хмарах. Багато батьків відразу впадають в паніку, думаючи, що у дитини аутизм. Психологами доведено, що передвісником аутизму і є замкнутість і пізніше нетовариськість. І чим раніше ви помітите ці прояви –  тим швидше ваш малюк стане балакучою і товариською дитиною.

Замкнута дитина – як зрозуміти і допомогти?

Що робити якщо дитина замкнута і мовчазна

Якщо дитина замкнута, відвідайте в першу чергу психолога самі, і дізнайтеся, як правильно ви повинні вести себе зі своєю дитиною.

І ось пару нескладних і дієвих порад батькам, якщо дитина замкнута і мовчазна:

  • запастися терпінням і любов'ю, щоб допомогти «струснути» дитину. Не впадати у відчай і не зупинятися, коли ви будете смішити дитину (підкидати її, корчити смішні пики), а вона не буде реагувати;
  • обов'язково познайомтеся з матусями, у яких дітки такого ж віку, як і ваш. Часто гуляйте з ними, щоб дітлахи пізнавали один одного і чекали зустрічі. Залучайте бабусь і дідусів до спільних прогулянок з малюком, ходіть періодично до сусідів, знайомих, щоб малюк був більше оточений суспільством;
  • не залишайте без уваги проявлений інтерес до будь-якого виду спорту: футбол, просто стрибки зі скакалкою, дитячі гойдалки, гірки. У таких діток м'язовий тонус дуже низький, тому будь-які активні ігри та руханки – це ваш успіх;
  • обов'язково робіть все разом. Не тільки читайте і дивіться телевізор разом, але і дайте дитині можливість допомогти вам у прибиранні квартири, пранні. І нехай це будуть не дуже вдалі спроби, але обов'язково хваліть його.
    Замкнута дитина – як зрозуміти і допомогти?

Якщо ваша дитина замкнута – це не хвороба і не діагноз. Просто будьте частіше з нею разом, любіть її, радійте її успіхам, відвідуйте більше цікавих секцій, громадських місць і вже через пару років ваша дитина буде веселою і товариською.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart