Розлучення батьків - стрес для дитини

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як почуває себе дитина, після розірвання шлюбу батьками?

Так вже буває, що безхмарне подружнє життя чекає далеко не всіх молодят. Дуже часто вона закінчується досить швидко, і в основному це відбувається, коли вже народилася дитина. Причин на такі дії може бути безліч, від фінансових проблем до побутової невпорядкованості. Суди, органи соціальної опіки, дідусі та бабусі - все це виводить з себе та нервує.

У батьків малюка від усього цього залишаються негативні враження, а що вже говорити про психічний стан дитини? Навіть якщо це зовсім малюки, то вони також чутливі до того, що відбувається в родині, і розуміють, що щось тут не так. У мами не такий голос, веде вона себе дивно, менше приділяє йому уваги.

Розлучення не уникнути - що відчує дитина?

Як дорослі не хотіли б «пом'якшити» цей процес для дитини, в повній мірі це не вдається. Важка атмосфера в будинку, сварки і скандали - і це тільки на ранній стадії, при підготовці документів до суду. А далі ще складніше - дитина починає бачити одного з батьків набагато рідше, ніж іншого. Разом, всією сім'єю, вони вже не ходять на прогулянки або в зоопарк. Все більше і більше один з батьків віддаляється, і вони вже не проводять вечори всі разом, граючись, як це було раніше.

Психологи, вивчаючи поведінку дітей, у яких батьки вже розлучилися, констатували невтішні факти. Діти ставали замкнутими, мовчазними, сумними, дратівливими. Вони переживають і вболівають за тата та маму.

Дуже важливо при розлученні зберегти морально-психологічний клімат в родині і як можна менше травмувати дитину. Оскільки наслідки після перенесеного стресу можуть бути самими непередбачуваними.

Негативні наслідки

Після перенесеного стресу, викликаного розлученням тата і мами, у дитини можуть проявитися такі симптоми:

  • млявість, відсутність апетиту;
  • нетримання сечі;
  • безсоння, і багато інших.

Це що стосується зовсім малюків, оскільки більш дорослі діти, можуть висловлювати свої почуття і емоції словами і жестами. У маленьких дітей напружений психологічний стан, може вилитися в захворювання шлунка або гастрит.

Тому якщо вам дорого здоров'я дитини, то слід оберігати дитину від стресу. Може, навіть частіше бачитися, не так часто, як раніше, але все-ж.

Що для малюка означає розлучення?

Плаксивість, лякливість, неспокій - це все симптоми перенесеного стресу. Дитина вже і так рідко бачить іншого з батьків, тому він дуже боїться втратити ще і другого. Навіть залишаючись на короткий час один, малюк лякається і турбується.

Від трьох до п'яти років дитина може поміняти свою поведінку - життєрадісний і товариський малюк стає замкнутим і похмурим.

У п'ять-шість років діти можуть висловити своє ставлення до події, розповісти про свої мрії (коли ми знову будемо разом). Якщо у малюка є братик або сестричка, то йому буде набагато легше, так як почуття самотності вже не буде.

Що можна порадити батькам при розлученні?

Узагальнюючих відповідей на це запитання немає, тому завжди виробляється індивідуальний підхід до кожного конкретного малюка. Переїжджати на нове місце проживання в цей час тільки ускладнить психічний стан малюка. Зараз не можна змінювати його звичний уклад життя.

Мама або тато, що залишилися з дитиною, повинні в доступній формі йому пояснити, що він ні в чому не винен. На розрив відносин, його поведінка ніяк не вплинула, і він тут ні до чого.

А головне - і татові, і мамі дати зрозуміти дитині, що вони його дуже люблять, навіть, незважаючи на розлучення.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart