Чому токоферол необхідний для жіночого організму?
Функції, які виконує токоферол в жіночому організмі, досить широкі і різноманітні - від кольору шкіри і забезпечення здорового стану волосся, до забезпечення нормального і благополучного перебігу вагітності. Отримати вітамін Е можна тільки з рослин, тваринного походження він не буває.
Вітамін Е в складі косметичних засобів
У б'юті-індустрії широко застосовується токоферол, оскільки він дозволяє утримувати шкіру обличчя в здоровому стані. Креми і маски, які мають в своєму складі вітамін Е, мають омолоджуючий ефект, розгладжують зморшки, підтягують шкіру. Сильно суху шкіру він робить нормальної, приховує веснянки і пігментні плями, освітлює колір обличчя. Інтенсивне застосування вітаміну Е дозволяє припиняти процеси старіння, робити шкіру пружною і еластичною.
Токоферол поліпшує кровообіг, в результаті шкіра обличчя отримує здоровий і свіжий зовнішній вигляд. Але не тільки однієї шкірою обмежено дію вітаміну Е, так як він допомагає підтримувати волосся в здоровому і свіжому стані.
Косметичні засоби з вітаміном Е для волосся
Для жінок в зимовий період часу це питання особливо актуальне, так як нестача вітамінів нерідко призводить до того, що волосся січеться, ламаються і навіть випадають. Косметичні засоби для волосся, до складу яких входить токоферол, дозволяють уникати цих проблем, сприяє їх зростанню і зміцненню.
Користь вітаміну Е для організму
Токоферол застосовується не тільки в косметичній промисловості, а й у фармацевтичній. На його основі створюються ефективні препарати, які:
- знижують ризик смертності у жінок після 45 років від серцево-судинних захворювань;
- нормалізують роботи внутрішніх органів;
- сповільнюють вікові зміни в сітківці;
- знижують ризики хронічних бронхітів і емфізема;
- сприяють зміцненню імунної системи.
Вітамін Е має другу, народну назву «Дітородний вітамін», що на практиці означає, що він підвищує можливість вагітності, її нормальне і благополучне протікання. Причому, токоферол сприятливо впливає не тільки на жіночу, а й на чоловічу статеву систему. Це потужний антиоксидант, здатний уловлювати вільні радикали і виводити їх з організму.
Великий вміст вітаміну Е виявлено в олійних культурах, волоських, лісових і мигдальних горіхах, насінні соняшнику та цільнозерністих злаках. Овочі і фрукти також наділені токоферолом, однак, в меншій мірі.
Перед прийомом вітаміну Е в лікувальних і профілактичних цілях, необхідно з лікарем визначити норми і дози, необхідні вашому організму. Самостійних кроків робити не слід, так як всі повинні бути правильно розраховано і зважено.