Фарбування в світлі тони часто обертається появою не надто естетичного жовтувато-пшеничного відтінку, від якого білявим красуням хочеться негайно позбутися.
Звичайно, перевтілення в блондинку краще всього довірити професіоналові – це дозволить уникнути непередбачуваного результату. Але якщо процедура проводиться в домашніх умовах, можна використовувати деякі ефективні способи боротьби із «здешевлюючим» образ відтінком.
Причини появи жовтизни
- Темний натуральний колір волосся, який не дозволяє фарбі впоратися із занадто насиченим пігментом. В такому випадку фарбувати волосся краще в салоні. При освітленні ж в домашніх умовах спочатку потрібно знебарвити волосся ( «витравити» природний пігмент) і тільки потім фарбувати в бажаний тон.
- Сильний натуральний пігмент волосся, навіть якщо їх власниця далеко не брюнетка. У цьому випадку також буде потрібно попереднє знебарвлення.
- Неправильний підбір фарби. При підборі засобів потрібно спиратися не тільки на бажаний колір, але і враховувати, що відтінок може вийти темнішим. Наприклад, так часто буває при першому освітленні. Тому слід вибирати відтінок на 2-3 тони світліше.
- Нещодавно проведена процедура освітлення після активного хімічного впливу. Завивка або випрямлення кучерявих пасом кератином вимагають перепочинку: освітлюватися можна тільки через 2 тижні, причому, не тільки з метою позбавлення від неприємного відтінку, але в першу чергу для збереження здоров'я волосся;
- Відвідування солярію або тривале перебування на сонці перед висвітленням;
- Лікування ряду захворювань методом хіміотерапії.
Способи боротьби з жовтим відтінком
Щоб виправити некоректне фарбування, краще за все звернутися до професійного колориста. Тим, кому дорога процедура не по кишені, можна спробувати самостійно позбавитися від жовтизни.
Професійні засоби
Практично всі провідні бренди випускають спеціальні склади для нейтралізації «дешевого» відтінку – справа за вибором і можливостями бюджету.
Також можна використовувати відтінкові засоби – наприклад бальзами з сріблястим, попелястим і бузковим відтінками, які також масово випускаються виробниками косметики. Шампунь або бальзам потрібно рівномірно розподілити по волоссю, щоб тон був рівним і однорідним. Такі засоби в складі мають фіолетові частинки, тому витримувати їх потрібно в суворій відповідності з інструкцією, інакше волосся може отримати небажану синяву або рожевий відтінок. Якщо відтіночний бальзам концентрований, можна розвести його будь-якою маскою для волосся або кондиціонером.
Якщо після фарбування жовтий відтінок не дуже виражений, то відтінкові засоби не обов'язково наносити на волосся. Можна просто розчинити кілька крапель бальзаму у воді і прополоскати отриманим розчином волосся. Це додасть шевелюрі благородний тон і блиск.
Освітлюючі домашні маски
- Гліцеринова. В необхідній кількості (в залежності від обсягу і довжини волосся) змішують гліцерин (придбати можна в будь-якій аптеці) і слабкий відвар ромашки (колір відвару повинен бути дуже світлим, щоб волосся не потемніли). Після нанесення можна створити термоефект, обернувши голову спочатку поліетиленом, потім вовняною хусткою). Маску витримують 15-20 хвилин. Змивати бажано шампунем з маркуванням «для світлого волосся».
- Лимонна. Півсклянки соку лимона змішують з двома столовими ложками меду. Маску також потрібно витримати 20 хвилин, після чого ретельно промити пасма.
- Сметанна: як маски на волосся наносять нежирну сметану, витримують на волоссі 20 хвилин.
Не варто впадати у відчай, якщо блонд відразу вийшов не таким, як хотілося. Для виправлення будь-яких «колористичних» помилок існує маса надійних способів. При грамотному підході до фарбування і тонування з волоссям можна створити будь-який шедевр.