Прянощі, які корисні для здоров'я та мають цілющі ефекти
Складно уявити собі кухню, на якій немає абсолютно прянощів і приправ. Ми до них настільки звикли, що блюдо, приготоване без щіпки сухих ароматних трав, втрачає свої смакові якості, та здається не таким апетитним і смачним.
У кожного свій смак, тому господині на кухні віддають перевагу саме тим прянощів, які затребувані в її родині. Але є і загальні, вживання яких, не тільки смачно і ароматно, але і корисно для здоров'я. Кожна спеція містить в своєму складі корисні речовини, без яких людському організму обійтися досить складно.
Гвоздика
Незамінний засіб при запаленнях, зубного болю, а масло з бутонів миртового дерева, досить ефективно заспокоює нерви. Ще ця пряність благотворно впливає на роботу внутрішніх органів, шлунка і печінки, а також покращує кровообіг. Гвоздика додається не тільки при приготуванні страв, а й часто використовується при консервації овочів.
Приправа Каррі
Сонячна і ароматна, яка надходить до нас із далекої Індії, приправа Каррі сприяє довголіттю і відмінному здоров'ю. Вона дуже ефективно виводить з організму токсини, корисна при метеоризмі і містить велику кількість фолієвої кислоти. Традиційно до складу Каррі куркума, коріандр, перець і листя каррі. Своїм яскравим, насиченим кольором вона володіє завдяки основі приправи - куркумі. У своєму складі містить вітамін Е.
Кориця
Це одна з найдавніших спецій (кора деяких рослин сімейства коричник), яка відома людству. Для здоров'я вона корисна тим, що покращує кровообіг, втамовує біль і нормалізує роботу шлунка. Також кориця здатна знімати високу температуру організму при застуді, знижувати рівень цукру в крові і активізувати мозкову діяльність.
Куркума
Пряність, традиційно входить до складу приправи Каррі, є природним антибіотиком, сприяє нормальній роботі шлунка. Її застосування досить ефективно при фурункульозі, а також при екземі.
Кардамон
Якщо розігралася мігрень, почався кашель або погано працює кишково-шлунковий тракт, то в цьому випадку допоможе приправа кардамон. Дуже ефективна приправа при астмі, а також при шкірних захворюваннях.
Базилік
Рекомендуємо вирощувати цю траву на дачній ділянці, оскільки вона містить багато корисних речовин і допомагає при менструальної болю. Допомагає зняти запальні процеси в нирках і сечовому міхурі, а також знімає зубний біль.
Ваніль
Використовується в б'юті-індустрії для шкіри, знімає м'язовий біль і запалення. Запах ванілі лікує депресію і знімає стрес.
Коріандр
Кінза дуже популярна на Кавказі, хоча і в наших краях користується заслуженим попитом. Вона корисна при серцево-судинних захворюваннях, розріджує кров, зміцнює судини, знімає важкість у шлунку.
Барбарис
Має в своєму складі велику кількість дубильних речовин, алкалоїдів, вітамінів, мінеральних солей і органічних кислот. На основі барбарису виготовляється чимало медпрепаратів, що запобігають утворенню злоякісних пухлин, а також для зниження цукру в крові.