Які солодощі менш безпечні для здоров'я?
Цукор - головний ворог у боротьбі за ідеальну фігуру і відмінне здоров'я. Це джерело багатьох захворювань, в тому числі на цукровий діабет, тому його надмірний прийом, не обіцяє нічого хорошого. Але що робити, якщо повністю не виходить відмовитися від випічки і тістечок, хочеться іноді покуштувати солодощів?
Фахівці радять у таких випадках вживати фрукти, які містять багато корисних речовин і здатні наситити організм усім необхідним. Особливо яблука та цитрусові. Но якщо і вони не допомагають, слід вибирати солодощі з найменшим змістом «швидких» вуглеводів.
Проведені дослідження дозволили вибілити групу солодощів, яка найменш небезпечна для людського організму і які можна вживати в незначних кількостях.
Отже, якщо дуже хочеться солодкого, то в малих дозах не зашкодять такі продукти, як:
- мед;
- чорний шоколад;
- сухофрукти;
- цукати;
- зефір.
Але про все по порядку.
Мед
1-2 чайні ложки цього продукту на добу не заподіють шкоди людському організму, а будуть навіть корисними для імунної системи, статевої функції і кишково-шлункового тракту. Якщо ви любите піч, то замість «шкідливого» цукру використовуйте корисний мед. Він багатий на вітаміни, мінерали, інші корисні сполуки, і в малих дозах дозволить подолати тягу до солодкого.
Чорний шоколад
Численні дослідження показують, що чорний шоколад благотворно впливає на розумову діяльність, нормалізує артеріальний тиск, перешкоджає появі склерозу. Денна порція гіркого шоколаду не повинна перевищувати 150 гр в добу. А ось молочний шоколад такими властивостями не володіє, тому від нього краще відмовитися.
Сухофрукти
Відвари з сухофруктів, без додавання цукру, корисні для поліпшення травлення, для кровоносної системи, насичення організму мінералами і вітамінами. Також їх можна вживати в в'яленому (сушеному) вигляді. Чорнослив, курага та інші підсушені фрукти, задовольнять потребу організму в солодкому, при цьому не заподіють йому шкоди. Денна порція не повинна перевищувати 100 гр сухофруктів в добу.
Цукати
Це гідна альтернатива цукеркам та іншим солодощів, оскільки містять в собі всі ті ж корисні вітаміни і мінерали. Цукати впливають на активність серцево-судинної системи, зміцнюють м'язи серця, сприяють травленню. 100 гр цукатів в день буде достатньо, щоб отримати заряд бадьорості та енергії.
Зефір
Зефір готується з фруктів і яєчного білка, які збиваються в невагому масу. Шкідливих складових або поганих компонентів в ньому немає. Ця східна солодкість позитивно впливає на стан нігтів, волосся, травлення, судини. Одна - дві штучки в день дозволять задовольнити потребу організму в солодкому.
Також до перерахованих вище продуктів можна додати халву і мармелад, які мають найменший вміст цукру, і не викликають таких наслідків, як при вживанні тістечок, тортів і солодких булочок. Головне - не зловживати, а дотримуватися встановлених норм.