Чи можна схуднути, вживаючи солодощі та десерти?

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Прихований цукор, або де можна його знайти

Питання, винесене в заголовок статті, турбує і хвилює багатьох жінок. З одного боку фігура вимагає деякого корегування, з іншого не хочеться відмовлятися від улюблених солодощів. Ось і терзають вони себе гамлетівським питанням: «Бути, чи не бути?».

Якщо об'єктивно підходити до цієї проблеми, то цукор та його замінники, зустрічаються практично в кожному продукті. Навіть гірчиця за технологією передбачає вміст цукру в своєму складі, а що вже говорити про кетчуп або кільку в томаті. Тобто, купуючи в супермаркеті готові продукти, ковбаси або консерви, ми вже готові до прийому цукру. Тоді напрошується закономірне питання: «Так чи варто в цьому випадку відмовляти собі в задоволенні, і перестати їсти булочки, тістечка, торти або цукерки?».

Науковий підхід до проблеми

ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) розробила спеціальні рекомендації для організації харчування дітей та дорослих. Так, відповідно до цього нормативного документа, людям будь-якого віку рекомендовано скоротити споживання вільного цукор, не менше ніж до 10%. Надалі пропонується скорочувати до шести чайних ложок в день, що буде корисно для людського організму. Ці рекомендації не стосуються таких продуктів, як овочі та фрукти, а спрямовані на зниження споживання моносахаридів (глюкози, фруктози) і дисахаридів (сахарози і столового цукру).

З явним споживанням питання начебто вирішено, а ось що робити з прихованим цукром, який є вже в готових продуктах. Як бути з коханим кетчупом, в столовій ложці якого присутній чайна ложка цукру? Або в підсолодженому газованому напої, до складу якого входить до 10 чайних ложок цукру?

Виходить, що відмовившись від прямого споживання цукру, ми як і раніше отримуємо його з інших харчових або кулінарних продуктів.

Надходження в організм моносахаридів

Складні, або повільні вуглеводи, мають досить складну структуру. До цієї категорії відносять продукти, до складу яких входить 3 і більше простих будівельних одиниць, іменованих моносахаридами. Саме через складний структурного складу, вони проходять довгий шлях розщеплення глюкози, яка всмоктується в кров незначними, малими порціями. Їжа насичена складними вуглеводами, поступово підвищує рівень цукру, виключає його різкі скачки в крові, а відчуття ситості залишається надовго. Спалити його активними тренуваннями відразу не вийде, і він довго буде розщеплюватися в організмі.

Багато дієтологів рекомендують ставитися до кулінарних виробів, до складу яких входять складні вуглеводи, як до простої їжі, більш поживною і насиченою. Не варто комплексувати з питання, з'їсти улюблене тістечко або зовсім від нього відмовитися. Незначне споживання цукру ніяк не вплине на дієту, а тільки допоможе організму зберегти баланс корисних речовин.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart