Малюк смокче палець: Що штовхає його на цей вчинок?

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Чому діти до трьох років схильні смоктати пальці?

Дуже часто батьки малюків задаються питанням, чому їхні діти смокчуть пальчик, і не можуть знайти об'єктивного пояснення. Що насправді відбувається з малюком і чому для нього це приносить таке задоволення? Може, він чимось хворий, і таким чином висловлює існуючу проблему? А може дитячому організму не вистачає корисних речовин, і малюк, їх компенсує за допомогою смоктання?

Спробуємо розібратися, що відбувається насправді, щоб батьки не переживали за своє улюблене чадо.

Відразу заспокоїмо тат і мам - нічого в цьому страшного немає, просто дитина сам себе заспокоює, заколисує, компенсує нереалізовані інстинкти смоктання. Дитина поповнює нестачу ласки, як йому здається, або може таким чином сама заспокоювати біль.

Це звичка існує ще з моменту вагітності

Фахівці стверджують, що ще під час вагітності, перебуваючи в утробі матері, він вже здатний смоктати свій пальчик, тим самим реагуючи на психологічний стан мами. Таким чином, він співпереживає за її тривоги, розлади або занепокоєння. Після того, як дитина з'являється на світ, звичка смоктати палець нікуди не дівається і залишається з ним на довгий час.

Коли малюк ще при вагітності починає тягнути пальчик в рот, фахівці вважають це хорошим знаком - малюк розвивається, координує свої дії, тому це немов індикатор його фізіологічного стану.

Якщо цей процес відбувається до 12 місяців, то батьки повинні знати, що їх дитина:

  • голодує,
  • обділений увагою;
  • їй скучно;
  • прорізання зубок його турбує.

Тобто, це своєрідна реакція немовля на ті зміни, що відбуваються в його організмі, або на навколишні події.

У деяких дітей цей процес закінчується до одного року, інші не можуть розлучитися з соскою аж до 3-х років. Якщо звичка смоктати палець, соску, край ковдри не проходить, то потрібна кваліфікована допомога, так як цей шкідливий процес, може перерости в обгризання нігтів або мимовільні жести.

Що робити батькам у такій ситуації?

  1. Встановити причини комплексу.
  2. Помітивши, що дитина чогось боїться і тягне руку в рот, притиснути його, приголубити, заспокоїти.
  3. Ввести ще одну заборону до існуючих.
  4. Менше перевантажувати дитину заняттями і вправами.
  5. Відволікати від апатії і сумних думок.
  6. Надавати дозвіл частіше грати з іншими дітьми.

Коли дитина вже гризе нігті, то слід зменшити інтелектуальні навантаження, так як перевтома проявляється саме в таких діях.

Також це можуть бути особливості характеру або темпераменту дитини. Але в будь-якому випадку прояву такого бажання у віці від 3-х років, слід вживати певних заходів.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart