Як розвивається малюк в два з половиною роки
Ти відзначила черговий день народження дитини, та з нетерпінням чекаєш, коли їй виповниться 2,5 рочки. До цього часу малюк багато чому навчився, став вже зовсім дорослим і майже самостійним. А ще недавно твій карапуз тільки вчився перевертатися з животика на спинку та назад, вимовляв перші літери і фрази, і немов губка впитував у себе все нове і цікаве.
Ти перегортаєш Baby-book, уважно розглядаючи фотографії немовля, та порівнюєш його з таким, який він зараз є. Так, малюк дуже змінився за цей час, і тепер уже його зріст становить (в середньому) - 97 см. Це для хлопчиків, а у дівчаток цей показник трохи нижчий, та їх ріст коливається в межах 86-96 см. Відмінні показники, і ти їм несказанно рада.
Чому навчилася твоя дитина за 2,5 років?
Він добре розрізняє кольори, та може підбирати іграшки і предмети в одному тоні, різної форми. Робить він це за підказками або звіряючись зі зразком. Коли він залишається один та грає самостійно, то обов'язково наслідує дорослим. Дівчинка - обов'язково мамі, хлопчик робить все так, як це виходить у тата. Копіювати дорослих - його улюблене заняття, та вже в цьому віці у дитини формуються смаки і звички.
У цьому віці йому починає подобатися грати з однолітками, разом однією іграшкою, або порізно. У нього добре розвинена конструктивна діяльність, і він прекрасно справляється з кубиками. З них виходить хороша фортеця або паркан, при цьому в творчому процесі малюк використовує матеріали різних розмірів.
Соціально-емоційний розвиток дитини тебе радує, оскільки він активний, життєрадісний, веселий і непосидючий малюк. Може захопитися цікавою грою так, що тобі буде складно відтягнути малюка від неї або перемкнути його увагу на інше заняття.
Коли його просиш про щось, то дитина може стримувати свої емоції, усвідомлюючи важливість дорученого завдання.
Дитина в цьому віці дізнається знайому музику, яка викликає в ньому позитивні асоціації. Почувши її, він прагнути танцювати, що вказує на його гарну емоційну пам'ять.
Мова дитини
Він добре вивчив займенник і позначає себе «Я», «Я сам». Йому подобається ставити запитання, тому не дивуйся, коли на тебе посипляться «Де?», «Куди?», «Хто?». Він як і раніше пізнає навколишній світ, тому для нього важливо розібратися у всіх його деталях і проявах. Не зупиняйся на досягнутому, продовжуй розвивати розмовні здібності дитини. Читайте книжки, вчіть вірші, розповідай йому, що ти робиш або що йому треба робити.
У побутовому плані він так само багато чому навчився, може самостійно розстебнути кілька ґудзиків. Правда одягається/роздягається він ще за допомогою дорослих, але зате вже робить перші кроки до самостійності.
Ти перегорнула свій щоденник, зазначила важливі моменти і зробила для себе певні висновки - твоя дитина росте і розвивається, як треба, тому приводів для занепокоєння ніяких немає.