Чому виникають сварки на грошовому грунті?
Сварками в сім'ї нікого не здивуєш, вони зустрічаються досить часто. Скандал може спалахнути навіть через дрібниці, і сімейне життя від такого не застрахована. Сваряться через погане ставлення один до одного, з приводу побутової невлаштованості або неправильного поводження з дитиною. Але окреме місце в сімейних сварках займають фінансові проблеми, особливо в молодих сім'ях.
Навіть, незважаючи на врегулювання в правовому порядку положення про матеріальну або грошовому рівність, на практиці це часто буває не так.
Сімейний бюджет можна вибудувати одним або іншим чином, все залежить, хто його розподіляє. Якщо гроші в руках дружини, то це: продукти, одяг, косметика, комуналка та інші побутові питання. Якщо бюджетом керує чоловік, то тут відповідь однозначна: машина, гараж, побутова техніка. Ну а якщо в сім'ї радяться перед покупкою, прислухаються до думки другої половинки, то проблема вирішена - це і жіночі інтереси, і чоловічі, і спільні.
Але все-таки, як би ідеально такий варіант не виглядав, на практиці відбуваються суперечки, конфлікти, битви, і все через них, цих необхідних грошей.
Причини фінансових конфліктів
Грошові сварки можна умовно розділити на окремі категорії.
- Гроші витрачені на особисті потреби без узгодження.
- Один з подружжя не вміє дбайливо ставитися до грошей.
- Точно все розраховувати і правильно ставитися до грошей може тільки один з подружжя.
Розглянемо, як уникнути кожен випадок виникнення конфліктів.
Гроші витрачені без погодження і їх вже нема. З'ясовувати стосунки вже марно, тим паче на «гарячу» руку. Як вихід із ситуації - розпланований бюджет. Якщо немає обліку доходів і витрат, то цим обов'язково треба зайнятися, і зробити це найближчим часом. І, звичайно - ж, відзначити ціль, на що і скільки збирається грошей.
Один з подружжя марнотратно ставиться до грошей. Треба уникати крайнощів - ніякої надмірної економії, втім, як і вітряного марнотратства. Метод здійснення - попередня домовленість. Домовившись, що одна половинка не буде легковажною при покупках, а друга - надмірно економною, можна прийти до компромісу. Письмове ведення сімейної бухгалтерії обов'язково допоможе в налагодженні міцних фінансових зв'язків.
Правильно витратити гроші може тільки один з подружжя. Проблема вирішується шляхом домовленостей, але з обов'язковим наданням аргументів. В даному випадку це сімейний баланс, а також разом складений список необхідних покупок. У своїх правах сторони вирівняти, оскільки кожен бере участь в цьому фінансовому процесі.
Природно, що можуть існувати й інші методи врегулювання фінансових суперечок, а й ці випробувати в сімейній практиці ніколи не пізно. Фіксувати доходи і витрати, ставити цілі, навіть довгострокові, це завжди приємніше, ніж сперечатися через гроші.
Якщо правильно вести бюджет, то і конфліктів не буде.