Масляна святкуватиметься з 4 по 10 березня
Так вже довелося, що в поточному, цого року свято Масляної буде відзначатися з 4 по 10 березня, а одних із днів буде 8 березня, Міжнародний жіночій день. Це гарний збіг, так як проблем з вибором меню у господині не буде. Якщо прийдуть гості на 8 березня, то за стародавнім звичаєм, вони скуштують смачних та апетитних млинців.
У старі часи це свято ділили на дві частини - перші три дні були «Вузькою Масницею», а наступні чотири - «Широкою». При «Вузькій Масниці» можна було займатися господарськими справами і працювати, а ось з четверга по неділю відводився час під гулянку.
Останній день цього давнього свята тісно пов'язаний з Християнськими традиціями, оскільки в цей день закінчується свято і з наступного, починається Великий піст, який триватиме до самого Великодня.
Великий інтерес представляють самі розваги, які люди придумували самі собі на свято. Природно, що раніше телебачення і інтернету не було, рано темніло, а лягати спати не хотілося. Тому люди виходили на вулицю, де і розважалися, хто як міг.
Масляна по днях
Кожен день Масляної мав свою назву, і щось символізував для шанувальників цих традицій. Так, наприклад, понеділок називався зустріччю і був обумовлений тим, що будувалися крижані гірки, з яких каталися на санях. У народі вважалося, що чим довше їдуть сани, тим рясніше буде урожай. Або чим голосніше сміх, тим краще, великому врожаю він ніяк не завадить.
2-й день день Масляної
Вівторок на масляному тижні вважався днем загравання, але не в сенсі залицянь, а заводу ігор. Організаторів рясно пригощали гарячими млинцями.
3-й день Масляної
Ласуня, або середа, характеризувалися приготування смачних і апетитних страв, серед яких почесне місце займали млинці.
4-1 день Масляної
Для четверга була характерна традиція водити хороводи і співати пісні. Такі гулянки відбувалися до ранку, тому невипадково цей день масляного тижня називається «Разгуляй».
5 день Масляної
П’ятница, це «до тещі на млинці». Або навпаки, теща була дорогим гостем, запрошеної скуштувати смачних і апетитних страв.
Шостий день Масляної, або субота
Субота це день, коли до невістки приходили її рідні та близькі.
Прощена неділя переплітається з Християнськими традиціями, так як передує початку Великого Посту. У цей день прийнято просити у всіх прощення за свої справи, або навіть за помисли.