Як правильно розподілити та вести сімейний бюджет

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як правильно розподілити та вести сімейний бюджет

У людей, які вміло контролюють свої фінанси, справи йдуть набагато успішніше, ніж у тих, хто не знайомий з терміном «бюджет». Це в повній мірі відноситься і до сімейних фінансових питань. Сім'ї, які контролюють свої фінансові надходження і їх витрати, набагато заможні тих, хто не веде бюджет, а витрачає гроші на різні дрібниці.

Для ведення сімейного бюджету не потрібні знання спеціальних правил бухобліку. Досить в дві колонки вписувати їх надходження і витрати. При аналізі буде видно, що витрачено за потребою, а від чого можна було би відмовитися або почекати. Тоді наступного разу, підхід до витрат, буде зовсім інший, раціональний.

Порада перша

Бюджет сім'ї треба вести, і це знає кожен. Є необхідні, першочергові витрати, а є другорядні. Ви бажаєте злітати на відпочинок в теплі краї? Прорахуйте, скільки вам обійдеться тур до Єгипту або Туреччини, розділіть на кількість місяців, що залишилися до відпустки, і зрозумієте, скільки вам доведеться відкладати з сімейного бюджету. Комуналка, оплата за садок, гроші на харчування та на дозвілля, а також суми на відпустку - це будуть першочергові витрати, які очікують вас в поточному місяці.

Порада друга

Оскільки ви вирішили вести сімейний бюджет, то його треба записувати. Причому, без різниці, в чому це робити - в зошиті або на електронному носії. Всіх витрат за день в голові не втримаєш, а переглянувши записи легко згадати, куди були витрачені сімейні гроші.

Порада третя

Обов'язково, хоч раз в місяць, аналізуйте свою видаткову частину. Під час перегляду цих данніх, ви зрозумієте, чи в змозі ви назбирати собі на тур до Європи або Азії, за той період часу, який у вас залишився до відпустки. Якщо не виходить, то подивіться, може ви купили зайву блузку або кофточку, які зараз вам зовсім ні до чого. Тому аналізувати витрати доведеться обов'язково.

Порада четверта

Раз ви не вписується у встановлений графік, то потрібно задуматися про розумну економію. Це ніяк не пов'язано з жадібністю або скнарістю, просто пошук додаткових можливостей, які дозволять комфортно відпочити. Економити - це ще не означає, що треба відмовляти собі і своїй родині в усьому. Витрачайте гроші планомірно, намагайтеся на них дожити до зарплати.

Порада п'ята

Дотягли до зарплати - відмінно! Отримавши її на руки, не поспішайте відразу тратити, а навпаки, донесіть в цілості й схоронності додому. А далі дістаньте свою бюджетну зошит, і складіть короткий звіт. Раз грошей вистачило, значить економія була розумною, і ваша мрія про поїздку на відпочинок, незабаром здійсниться. Якщо не виходить назбирати на тур, то треба подивитися, в чому ви можете собі відмовити, щоб трохи зекономити.

Без виконання таких елементарних правил, складно назбирати на дорогу річ. Зате дуже легко витратити гроші на всякі дрібниці, які навіть можуть не знадобитися в подальшому. Спробуйте правильно вести свої фінансові справи, і ви побачите, як зміниться ваш добробут!

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart