Заощаджуємо на комунальних платежах

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Одна проблема вирішена – ваша сім'я нарешті обзавелася житлом: власною, орендованою, або муніципальною

Але, як відомо, за все треба платити, в тому числі і за квартиру. А для багатьох з нас із народженням малюка стаття витрат на житлово-комунальні послуги в сімейному бюджеті стає досить обтяжливою. Але є кілька простих способів зберегти гроші.

Незалежно від того, чи живете ви у власній квартирі або в муніципальній, загальна структура витрат залишається – однаковою. Нам необхідно оплачувати утримання і ремонт житлових приміщень, комунальні послуги – воду, її відведення (каналізацію), електрику, газ і опалення.

Як крізь пальці

У той час як в цивілізованому світі економили гроші і дбали про екологію (але не про своє здоров'я: чи варто згадати англійських домогосподарок, витираючи миючий засіб з посуду рушником замість того, щоб ополіскувати), ми не звертали уваги на такі життєві негаразди, як вічно текучі крани і бачки. По-перше, «комуналка» була цілком прийнятною по грошах, по-друге, пошук, прокладок і нових унітазів перетворювався в таку головну біль, що хай вже краще тече. З комерціалізацією комунальних послуг сума в квитанціях почала зростати. А самі комунальники підтверджують, що розрахунок робиться з урахуванням підвищених нормативів на душу населення – приблизно раза в три, тобто, як мінімум, в шість. Загалом, гроші стрімко зникають через водовідведення, інакше в каналізаційну трубу. Кращий спосіб зменшити оплату за водопостачання – встановити прилади обліку і обладнати квартиру водозберігаючою технікою.

  • Придбай лічильник води. З цього приводу слід звернутися в ДЕЗ або керуючу компанію, після чого повідомити в службу одного вікна ЄЇРЦ (Єдиний інформаційний розрахунковий центр), і, напевно, через непередбачуваність місцевого сервісу краще особисто, незважаючи, на пропоновані варіанти з дзвінком або Інтернетом, установка платна (близько 500 грн. плюс вартість самого приладу). Лічильники гарячої води повинні проходити перевірку раз в 4 роки, а холодної води – раз в 6 років, втім, на даний момент їх простіше міняти, ніж перевіряти. При цьому різниця витрачених грошових коштів невелика. Незважаючи на необхідні витрати по утриманню ІПУ, економія на комунальних платежах доходить до 30%, майже 150 грн. в місяць для сім'ї, що складається з трьох осіб.
    ощаджуємо на комунальних платежах
  • Полагодити або замінити всі крани, які протікають. Несправний кран за добу може «накапати» від 30 до 100 літрів води. Те ж стосується зливного бачка.
    ощаджуємо на комунальних платежах
  • Якщо є можливість придбайте водозберігаючі душові сітки. А також крани і змішувачі, або встановіть насадки-розпилювачі (регулятори витрати) на наявні. Використовуйте змішувачі з автоматичним регулюванням температури води.
    ощаджуємо на комунальних платежах
  • Включайте пральні і посудомийні машини тільки при повній загрузці.
  • Встановлюйте надійні кульові крани (з кольорового металу із ущільненнями з фторопласту) на вводах гарячої та холодної води в квартиру для термінового відключення всього водопостачання в разі виникнення протікання в системі подачі води і для виробництва необхідних ремонтних робіт.
  • Перевірте, як працює «обратка» на подачі гарячої води. Завдяки ній гаряча вода рухається циклічно, тобто постійно повертається на станцію підігріву, після чого знову подається в квартири. При нормальній роботі подібної системи в стояку завжди є гаряча вода. Якщо немає циркуляції при подачі, то ви змушені будете постійно зливати частину води в каналізацію, поки не отримаєте потрібну температуру.
  • Приймайте душ, а не ванну, під час чистки зубів вимикайте воду. Привчайте до того ж дітей.

Да буде світло!

З електроенергією гроші згорають в буквальному сенсі, слова. При нашому кліматі світло в будинку має місце бути із ранку до пізнього вечора дев'ять місяців у році (у тих, кому пощастило жити на першому поверсі із вікнами, що виходять в  кущі,  – так і всі дванадцять), і це витрачає понад чверть енергоресурсів, що надходять в квартиру. Як же заощадити в цьому випадку?

  • Використовуйте енергозберігаючі лампи: вони витрачають в п'ять разів менше енергії при однаковій яскравості, але працюють в 15-20 разів довше, вони швидко окупаються.
  • Перейдіть на багатотарифний лічильник (що можливо зробити тільки за допомогою спеціалізованих організацій!). Це дозволяє перенести енергоємні прання і миття посуду (актуальні для сімей з дітьми) на нічний час (з 23-00 до 7-00), коли діє мінімальний тариф (в залежності від регіону, в 2-4 рази менше денного). Також, обійдеться дешевше і холодильник, який працює цілодобово.
  • При виборі нової побутової техніки звертайте увагу на сучасні моделі з класом споживання «А» (чим далі за алфавітом, тим гірше). Наприклад, використання сучасної моделі холодильника економить до 200 кВт / год на рік, а енергоефективні пральні та посудомийні машини можуть знижувати витрати води за рахунок застосування інтелектуального управління.
  • Відключайте зарядки відразу після того, як телефон або фотоапарат заряджений – вони продовжують споживати енергію і до того ж псуються.
  • Зверніть увагу на втрати тепла в квартирі. Це безпосередньо впливає на кількість споживаної енергії. Більше 30% тепла взимку йде через вікна. Однак замість заміни старих вікон на енергозберігаючі конструкції з ПВХ багато сімей віддають перевагу обігрівачу, який є одним з найбільш витратних приладів, котрі спалюють на місяць до 700 гривень. Так що установка пластикових склопакетів економічніша. Взимку рекомендується зняти важкі штори і екрани для батарей, навіть якщо останні виглядають як спогади із середини минулого століття: ці конструкції заважають проникненню тепла в приміщення.
    ощаджуємо на комунальних платежах

Третій зайвий

Можна автоматично оплачувати повну суму, позначену в квитанції, а можна уважно вивчити її графи і відмовитися від оплати частини з них. Зокрема: оплата за замикаючі пристрої – домофон – встановлюється компанією, яка обслуговує ваш будинок або район, і в середньому становить 10-35 гривень. Однак, якщо у вас немає трубки, це зовсім не означає, що ви за неї не платите: компанія могла автоматично записати вас в число власників переговорного пристрою, знімати гроші протягом декількох років. Подробиці уточніть в ЄЇРЦ, викликати майстра і написати заяву з проханням перевести на інший тариф, а на вже сплачене – махнути рукою.

Оплата радіоточки. Якщо ви останній раз слухали радіо в глибокому дитинстві і є активним користувачем Інтернету, слід звернутися в радіовузол і відмовитися від їх послуг. Зрозуміло, оплата за ці пункти виглядає копійчаною, але за рік може набратися близько 100 гривень, які ви від чистого серця подаруєте комусь невідомому.

Оплата страховки. У квитанції – і ця сума на перший погляд невелика,  – вирішується для кожного конкретного випадку. Страховка корисна, але не розраховуйте, що за ці гроші вам виплатять компенсацію, хоча в даний час страхові компанії розглядають всі випадки, а не тільки аварійні, що відбулися з будинковими комунікаціями. Є ймовірність, що представники фірми порадять після протікання підклеїти шпалери, побілити стелю, а ламінат прикрити паласом.

ощаджуємо на комунальних платежах

На перерахунок!

Щоб зрозуміти логіку механізму перерахунку квартплати, потрібно розуміти, як обчислюються основні видаткові статті. Сума за опалення, утримання і ремонт житлових приміщень залежить від метражу (40 кв.м на людину, далі надлишки). Газ множиться на кількість осіб, прописаних в квартирі, електрику – скільки нагоріло, вода – аналогічно, якщо стоять лічильники. Якщо не стоять то на людину може припадати і 10, і 15 кубів води, це проконтролювати неможливо.

Перерахунок у разі відрядження, тривалої подорожі або літнього відпочинку робиться тільки на комунальні послуги. Тривалість поїздки повинна складати не менше п'яти днів (без перерви), в ЄЇРЦ надається підтверджуючий документ: готельна бронь, квитки, путівки. З установкою лічильників ця процедура втратила будь-який сенс, тому що комунальні послуги в даний час оплачуються по факту витрат, і логічно припустити, що якщо вас немає вдома, то ні електроенергія, ні вода не використовуються.

ощаджуємо на комунальних платежах

Перерахунок за електроенергію – ситуація звичайна. Середня ціна за кВт / год щороку підвищується, а багато хто воліє платити за середнім тарифом або розрахунку МОЕК (взимку стандартно більше, влітку – менше). Два рази на рік приходять інспектори, знімають показання з лічильника, множать на вартість кВт / год в регіоні і порівнюють з вашими надходженнями.

Виникаючі питання щодо перерахунку (в тому числі компенсації пільгових категорій громадян – для сімей  з дітьми, що не досягли 16-річного віку, це 30% від «комуналки») вирішуються в ЄЇРЦ, де є бланки (зразки) заяв. В наступному місяці вже приходять виправлені квитанції. Якщо процес з яких-небудь причин гальмується, потрібно дзвонити по гарячих лініях в такому порядку: управа, префектура, мерія.

Коли будинок знаходиться в ТСЖ. Квитанцію потрібно перевіряти ще ретельніше. Будучи проміжною інстанцією, товариство не забуде підняти оплату за кожен пункт. Зверніть увагу, вони не мають права «розчиняти» вартість своїх послуг в квитанції, повинна обов'язково бути окрема графа!

Управи на вас немає!

Згідно з чинним Житловим кодексом, управління багатоквартирним будинком може здійснюватися трьома способами: безпосередньо власниками приміщень, товариством власників житла (ТСЖ) і керуючої організацією. У всіх випадках власнику зобов'язані надавати якісні житлові (ремонт і утримання приміщень, вивезення сміття тощо) і комунальні послуги (вода, електрика, опалення) в термін, за фіксовану плату, компенсувати завдані збитки, якщо такі будуть.

Незважаючи на різноманітність форм, в середньостатистичному будинку вибирати особливо нема з чого. Якщо ви дочекалися здачі своєї новобудови і підписуєте договір управління, можете для різноманітності звернути увагу на такі обов'язкові пункти:

  • склад спільного майна багатоповерхового будинку, щодо якого буде здійснюватися управління;
  • перелік робіт і послуг з його утримання;
  • вартість і порядок здійснення контролю за діяльністю керуючої організації.

Однак практика показує, що компанія, рекомендована замовником будівництва (будівля не може залишатися без нагляду, поки йде заселення і очікуються загальні збори власників) має звичай залишатися при будинку назавжди. Якщо ж ви не задовольнилися цим договором, не беріть ключі від квартири.

Організація ТСЖ

Якщо ви давно проживаєте в своїй квартирі, і все частіше відчуваєте занепокоєння з приводу професіоналізму електриків і сантехніків з ДЕЗа, і його поділяє більшість мешканців будинку, можна спробувати організувати ТСЖ і самостійно вибирати підрядника для надання всіх необхідних послуг. Однак при його теоретичних перевагах подібні організації свого часу стали глобальною аферою: до 2009 року 95% будинків в країні виявилися в товариствах, про що, зрозуміло, власники квартир і не підозрювали, хоча, згідно з ЖКП, рішення про створення ТСЖ приймається тільки більшістю голосів на загальних зборах власників приміщень. Вступити в ТСЖ можна, написавши заяву (автоматичне зарахування протизаконно), також можна з нього вільно вийти. Якщо в ТСЖ складається менше 50% власників житла, закон вимагає його ліквідації. В принципі, ТСЖ дійсно може бути переважним способом управління будинком з кількох причин:

  • всі зібрані кошти акумулюються на розрахункових рахунках і контролюються власниками;
  • обслуговуючий персонал знаходиться в будинку, тому поломки усуваються швидко;
  • кожен власник може впливати на якість та вартість послуг і обиратися в керівництво;
  • можливий вибір підрядчика після вивчення його майнового стану, досвіду роботи на ринку ЖКГ.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart