3 головні помилки у вихованні дітей

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Природні помилки, які батьки допускають у вихованні дітей

Кожен батько виховує свою дитину відповідно до своїх знань, умінь, життєвим досвідом. З цією метою мами відвідують курси, семінари, практикуми, де отримують нові знання і розуміння мети цього процеси. Якщо виникає питання, то вони звертаються до подруг, мамам, педагогам, дитячим психологам, намагаючись отримати відповідь на всі питання, що цікавлять про тонкощі виховання.

Але бувають ситуації, коли дитина своїми діями, вчинками, питаннями ставить батьків в складне становище, і тоді замість правильних рішень, батьки допускають реальні помилки. Таких помилок досить багато, але основні з них можна виділити окремим списком:

  • обіцянки більше не любити;
  • байдужість;
  • надмірна суворість.

Ці помилки проявляються не тільки в чистому вигляді, коли виникає та чи інша ситуація, але і в досить завуальованому вигляді. Це призводить до збоїв в виробленої системі виховання, і заподіює дитині істотної шкоди. Дитяча психіка може бути травмована, що в подальшому скаже на поведінкових факторах малюка.

Спробуємо розібрати ці три основні помилки, допущені батьками, і чому їх не можна допускати.

Обіцянка не любити

«Якщо ти будеш погано себе вести, все ламати і псувати, то батьки більше ніколи тебе не будуть любити!», - знайома фраза, коли тато чи мама в серцях кидають її своєму неслухняного дитині?

3 головні помилки у вихованні дітей

Поставте себе на місце малюка - він не знає, як правильно вчинити стосовно тієї чи іншої іграшки (поведінки, фрази, дій), а тут його вже більше не будуть любити, і він нікому не потрібен. Це сильна загроза, але вона, як правило, не виконується. Малюк буде сильно переживати в перший раз, але якщо побачить, що батьки пообіцяли не любити, і не виконали, то на неї він більше не буде звертати уваги. Обдуривши один раз, можна надовго втратити довіру дитини.

Щоб батькам не опинятися в таких ситуаціях, краще говорити: «Не дивлячись на те, що ми тебе любимо, твоє погану поведінку нам зовсім не подобається».

Байдужість

Це найгірша форма батьківського виховання. Малюк постійно повинен відчувати, що всі його дії, кроки, вчинки, не байдужі батькам, і вони все ретельно контролювати. Байдужість спричинить за собою вседозволеність в самих негативних проявах, а це ще більше погіршить відносини між батьками та дітьми.

3 головні помилки у вихованні дітей

Замість прояви байдужості, краще малюку сказати, що в цьому питанні він не правий. Оскільки батьки тебе люблять, то вони хочуть допомогти знайти правильний вихід зі складної для дитини ситуації. Рішення проблеми - в налагодженні контактів, а в не відсторонення від вирішення питання.

Надмірна строгість

Дитина повинна слухатися батьків і у багатьох випадках надходити за їхньою порадою. Але авторитаризм у вихованні не допустимо. Малюк повинен знати і розуміти, чому треба робити так, а не інакше. Тому для того, щоб від нього вимагати чогось, йому треба все «розкласти по полочках». Якщо це треба зробити це терміново, то краще попросити малюка зробити це зараз, а ввечері поговорити на тему, чому треба чинити саме так.

3 головні помилки у вихованні дітей

Не допускаючи цих помилок, ви не поставите себе в незручне становище, а правильно відреагуєте на ситуацію.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart