Чому дитина опиняється в кутку?

User Rating: 5 / 5

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Дитина в кутку: Добре це чи погано?

Виховання дітей у багатьох сім'ях не відрізняється гуманізмом і добродушністю, і за будь-яку провину дитина часто виявляється в кутку. Педагогічно це чи ні? Чи варто так жорстко карати малюка? Наскільки ці методи дозволять вирости йому порядною і вихованою людиною? Чи треба ставити дітей в кут або обмежитися суворою бесідою?

Ці або подібні питання завжди турбують батьків, які переживають за виховання свого улюбленого чада.

Покарання поставити в кут, втім, як і порка ременем, давно виключені з сучасної педагогіки, і за великим рахунком є моветоном. В арсеналі сучасних батьків давно зміцнилися інші методи, такі, як покарання обмеженням або серйозною розмовою. Але коли поведінка малюка стає неадекватним, він не реагує на зауваження старших, то і такі лояльні батьки також змушені вдаватися до жорстких заходів.

Давайте розберемося, чи варто так жорстко карати малюка і ізолювати від усіх в кутку.

Чому дітей ставлять в кут, і що це може змінити?

За погану поведінку деякі діти відправляються до кутка, а батьки наївно вважають, що таким чином дитина перегляне своє ставлення до оточуючих і відразу перевиховається. Це одна з головних помилок, яку допускають тата і мами. Не буде дитина каятися в кутку, а зробить для себе висновки, що все треба робити потай і непомітно. Тобто така фізична ізоляція малюка ні до чого доброго не приведе.

При такому покарання, усвідомлення неправильності відсутня, а педагогічний ефект просто не потрапляє до цілі.

Ще один важливий психологічний момент. Коли батьки ставлять дитину в кут, то змушують його страждати, тобто виховання проходить складний та болючий шлях. Але ваш малюк не аскет, і не зайнятий самокатуванням, а звичайний дитина, яка не збирається в монастир. Тому, змушуючи його страждати, навряд чи вийде донести до свідомості, що поводитись неправильно - недобре. Уявіть тільки малого хлопчика в кутку – про що він думає та як на нього впливає таке покарання? Ніяк! Такі методи виховання сучасна педагогіка не вітає, оскільки вона жорстока і неефективна.

Так можна дітей ставити в кут або ні?

Замість такого покарання, краще застосувати метод позбавлення, більш м'якого і лояльного обмеження. Балувався і погано поводився на дитячому майданчику - не буде сьогодні перегляду улюблених мультфільмів. Ображав однолітків в пісочниці, відбирав чужі іграшки або скупився - ніяких шоколадок або улюблених цукерок. А якщо за всі ці витівки і пустощі поставити дитину в кут, то яка в нього буде реакція або які він зробить висновки з того, що сталося? Продовжуватиме робити те ж саме, тільки непомітно і крадькома, щоб не попастися і не бути покараним.

Тому не поспішайте застосовувати жорсткі методи, ставити дітей в кут, а спробуйте повчаннями і обмеженнями показати йому, що він не правий. Це будуть більш дієві і ефективні методи, ніж повна ізоляція неслухняного малюка в кутку кімнати. Таке дитяче покарання більш суттєво для нього, чим просто стояти в кутку.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart