Авторитарний стиль у вихованні дітей

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Чому не можна допускати надмірність в виховних процесах?

У молодих сім'ях дуже часто по відношенню до дітей застосовується авторитарний (посилена увага за поведінкою) стиль, що балансує на межі двох понять, «заборонено» і «можна все». Цей факт підтверджений психологами, які дуже часто стикаються з такими проблемами.

В одних сім'ях переважає заборона, в інших – вседозволеність. Приблизно 80% сімей допускає надмірний контроль або безмежні схвалення, і це дуже поганий показник.

Обмеження супроводжують дитину з самих пелюшок. Туди не можна, так поступати заборонено, сюди не підходь – така надмірність значно звужує кругозір дитини, не дає можливості ознайомитися з усім розмаїттям навколишнього світу.

З іншого боку, є осередки суспільства, в яких первістку можна все. Філософія тут така - нічого страшного не станеться, якщо він покричить або побігає. Якщо він хоче щось, будь ласка, нехай грає. Просить недозволене - треба йому це дати. В результаті дитина стає більш вимогливим, і в разі незадоволення його бажання, зривається на істерику, крики, плач.

Авторитарний стиль у вихованні дітей

Таку картину можна спостерігати на дитячих майданчиках. Мами захоплено розмовляють між собою, а малюки, представлені самі собі, нестримно носяться по майданчику, кричать, балуються, обсипають однолітків піском тощо. Старшим немає ніякого діла до своїх чад, і на такі витівки вони не реагують. Тут явне ігнорування своїми обов'язками, яке дозволяє надходити як завгодно. Це чревате наслідками, так як потім переросте в вимогливе хочу/не хочу, і щось змінити, вже буде пізно.

Авторитарний стиль у вихованні дітей

ВАЖЛИВО! Вирішуючи або забороняючи щось робити / не робити, тата і мами не мають рації, тому що користі від табу або дозволів на все, ніякої не буде. При вседозволеності дитина звикне отримувати на першу вимогу все, що він хоче, і виросте егоїстом. Заборони навпаки, зроблять з нього боязкого і нерішучого людини, яка здатна прийняти вольове рішення.

Через неправильну розстановки акцентів, діти все життя будуть мучитися, одні через свій егоїзм, інші через нерішучість.

Який вихід із ситуації?

Все повинно бути в міру, з частковими обмеженнями і поясненнями, чому так, а не інакше. Якщо це не рекомендується, то чому, і що буде, якщо це дозволити. Малюк не повинен відчувати строгості від батьків, а розуміти, чому одне добре, а інше погано. Навіть, коли немає часу, то краще пообіцяти йому, обговорити це питання трохи пізніше, за вечерею або грою.

Авторитарний стиль у вихованні дітей

Якщо він наполегливий у своїх вимогах, то треба постаратися переключити його увагу на що-небудь інше. Якщо не вдається зупинити шибеника, то його треба чимось зацікавити, а не пускати на самоплив та відреагувати на те, що він вже переступив межу. Потрібен баланс, як в окрики, підвищеному контролі, так і дозволах.

Авторитарний стиль у вихованні дітей

Тільки роз'яснення, переконання, без строгих, вольових команд або суцільних схвалень, які, апріорі, неможливі. В іншому випадку, як улюблене чадо, так і батьки, надалі зіткнутися з великими проблемами. Таких людей не люблять в суспільстві, і їм буде досить важко влитися в соціум. У таких випадках доведеться попрацювати над своїм характером, щоб повністю його змінити, відмовитися від смаків і звичок. А робити це з віком, все складніше і складніше!

 

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart