Дуже часто можна почути від батьків на адресу дітей слово «не можна». Сьогодні ж розмова буде йти про ті заборони, які повинні дотримуватися самі батьки.
Виховання дитини – це складне і відповідальне заняття. Для того, щоб спростити для себе цей процес, психологи рекомендують вибудувати певну систему і окреслити конкретні правила поведінки. Наприклад, потрібно для себе прийняти три моменти, дотримуючись яких багато вийде врегулювати в будинку і відносинах з дітьми.
«Не можна номер 1»: Обман
Завжди говоріть дитині правду! Якщо вам здається, що вона з якоїсь причини для неї занадто складна, то придумайте більш легкі слова і поняття, щоб пояснити ситуацію, але ні в якому разі не обманюйте. Не можна залишати дитину на цілий день з кимось, а самі говорите «я повернуся через хвилиночку». Ви йдете на роботу – так і кажіть. Ведете дитину до стоматолога – чесно в цьому зізнайтеся відразу, а не перед дверима кабінету. Також дуже важливо стежити за вашими обіцянками. Якщо щось обіцяєте зробити (або купити), то потрібно слідувати. Дитина вірить і довіряє, але до якого моменту? Скільки разів йому можна щось пообіцяти і не зробити, поки він просто не перестане вам довіряти? У вихованні дуже важливо не обманювати ще й тому, що діти завжди все копіюють у батьків. І одного разу на запитання «хто тебе навчив обманювати?» Мама може почути чесну відповідь «ти».
«Не можна номер 2»: Скасування – «не можна»
Це теж свого роду обман, тільки обман допустимого. Отже, в будинку існує правило: мамин телефон не можна брати для ігор. Всі його чітко знають і дотримуються. Але потім в якийсь момент мамі необхідно відволікти дитину – і що вона робить? Вона дає в руки той самий телефон, який брати не можна. Як це бачить і розуміє дитина: все, що не можна, насправді іноді можна. Важливо дотримуватися власних правил: якщо ви щось заборонили, то будьте послідовні. Знову ж повернемося і до поведінки батьків, яку діти копіюють. Контролюйте і свої вчинки. Не можна переходити дорогу на червоне світло: нехай навіть немає ніяких машин і ви поспішаєте. Не можна. І ще один момент, на який важливо звернути увагу. Якщо мама сказала «не можна», то не повинно бути так, щоб тато (бабуся, дідусь, няня і так далі) скасували цю заборону.
«Не можна номер 3»: Вимагати
У вихованні дитини дуже важливо приймати його таким, яким він є. Звичайно, важливо вкладатися в розвиток і освіту, але не варто втілювати в ньому якісь свої нереалізовані мрії. Не варто порівнювати успіхи дитини з успіхами його ровесників. Важливо давати дитині відчуття підтримки в будь-якому його виборі, допомагати, спрямовувати, але не вимагати. Багато мам з дитинства намагаються слідувати нормам: у скільки повинен перевернутися, піти, заговорити. Важливо приймати дитину такою, якою вона є. Любити, вірити в неї. Ваша безумовна любов і розуміння зроблять дитину щасливою, навіть якщо вона не відмінниця в школі або не чемпіон на змаганнях.