У кожної сім'ї є свої правила і закони. І звичайно вони йдуть, перш за все, від виховання самих батьків, як було заведено у них в родині.
Поведінка дітей – це відображення нас самих, так би мовити дзеркальна сторона нашої поведінки. Але ж діти наслідують своїх батьків, копіюючи їх і близьких їм людей, і по-перше, потрібно почати з себе, змінити свою звичну поведінку.
Батьки вважають, що вони краще знають, що потрібно їх дитині. Але ж кожен протест малюка – це своєрідний сигнал батькам, що він теж особистість і потрібно прислухатися до його побажань і потреб.
Які ж криються причини в поганій поведінці у дітей?
Багато в чому це залежить від:
- завищених вимог батьків до дитини (ходити в секцію карате, тому що тато займався в дитинстві);
- дитина намагається звернути на себе увагу (дітям важлива увага з боку батьків, а так же похвала за їх успіхи);
- дитина знає, що тільки так вона може домогтися бажаного результату (покупка нової іграшки).
Стали помічати за своєю дитиною особливості в поведінці?
Психологи рекомендують змінити тактику в ставленні до дитини, показати їй на власному прикладі як можна, і як не можна. І ні в якому разі не вдаватися до фізичного покарання, у дітей це викликає лише страх і змушує її обманювати, щоб уникнути покарання, а в подальшому переходить в озлобленість і навіть ненависть. Спробуйте зібрати ті ж розкидані іграшки у формі гри, звичайно дітям подобається робити щось разом з батьками, заохочуйте частіше за виконані завдання. А в якості покарання можна застосувати досить дієвий спосіб, позбавити будь-яких бонусів – солодощів, прогулянки в парк тощо.
Часто діти між собою не можуть домовитися і поділити якусь іграшку, може виникнути навіть бійка, не потрібно лаяти дитини, спробуйте пояснити малюкові, що краще попросити її в іншого малюка, або грати по черзі. Якщо це не виходить, покажіть дітям, що разом грати набагато цікавіше. Виховний процес складається з низки постійних пояснень, наберіться терпіння, адже хто крім батьків передасть дорогоцінний досвід. Соціалізація дитини в першу чергу йде з сім'ї, саме батьки є «провідником» у великий світ. Не поспішайте карати і кричати на дитину, якщо вона наприклад, принесла двійку зі школи, спробуйте поговорити, можливо їй просто потрібна ваша допомога. Пишайтеся своєю дитиною і неодмінно показуйте свою любов до неї, говорить частіше ласкаві слова.
Але якщо помічаєте у дитини агресію, тут звичайно не обійтися без допомоги психолога, який об'єктивно оцінить, якщо у дитини особливості в поведінці і чи вимагають вони корекції фахівцем.
Будьте уважнішими до своїх дітей, адже діти – це наше обличчя і відображення нашої поведінки до них. Хваліть малюка і обов'язково пояснюйте, за що його хвалять, і він буде намагатися радувати новими успіхами, адже кожна дитина хоче, щоб батьки нею пишалися.