Як подолати дитячу замкнутість

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Сімейна проблема: Дитина стала замикатися в собі

Чому дитина замкнулася?

Буває так, що після активної стадії розвитку дитини, відбуваються деякі зміни в її психіці. Батьки помічають, що у сина або доньки немає друзів, він/вона мало з ким спілкується, неохоче відповідає на питання, і навіть не поспішає прогулятися при гарній погоді. Це буває через те, що дитина замикається в собі, і часом відбувається усе з незрозумілої для батьків причини. Це серйозна проблема, якій відразу варто приділити чимало уваги, щоб уникнути важких для дитини наслідків.

Причини можуть бути самі різні, але практично всі вони, пов'язані із зовнішніми проблемами, від розлучення батьків до нерозуміння дитини в сім'ї:

  • зневажливе ставлення до його думок і почуттів;
  • проява завищених вимог до його здібностям;
  • захоплення комп'ютером та інтернетом.

Це далеко не повний перелік проблем, які впливають на дитячу психіку, та в подальшому формують його характер. Також в цей список можна додати той факт, що дитина є єдиною в родині, та їй ні з ким поділитися тими думками і почуттями, які її досить сильно хвилюють.

Як розрядити обстановку і повернути дитину до нормального спілкування?

Допомога досвідченого психолога ніколи не буде зайвою, тому, коли батьки помітили дивності в поведінці, то слід негайно звернутися до фахівця. Він визначить ступінь небезпеки, і порадить адекватні заходи.

Якщо замкнутість пов'язана з інтернетом, то дитині потрібно просте людське спілкування. Забирати планшет або смартфон ні в якому разі не слід, це ще більше ускладнить ситуацію, а ось вжити ефективних заходів, такі, як інтенсивність живого спілкування, виконання спільних обов'язків, робіт по дому тощо, обов'язково допоможе. Згадайте про настільні ігри, які зараз досить популярні, і пограйте з дитиною в них замість комп'ютерних ігор. У перший час це може і не допомогти, але, у всякому разі, поверне дитину з віртуальної реальності в дійсність.

Батьки не повинні забувати про такий метод виховання, як «пряник» - дитини слід хвалити, і робити це, як можна частіше. Реакція на це буде позитивна, і він прокинуться зо свого «заціпеніння».

Не варто обмежувати його в мріях, сподіваннях, надіях. Якщо він хоче займатися спортом - нехай займається, а хоче співати - нехай співає.

Також слід залучати дитину до обговорення та вирішення деяких сімейних питань, щоб вона відчувала свою значимість та затребуваність.

І ще одне. У розмові не можна перебивати сина або доньку - вони повинні виговоритися до кінця, розповісти оточуючим, що «накипіло» в душі. Пам'ятайте - ваш син або дочка рівноправні співрозмовники, мають свою точку зору і власну думку. Тому розмовляйте не як з дитиною, а як з особистістю, яка цілком сформувалася!

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart