Розвиток дитини 1 місяць

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Дитина народилася: Перший місяць занепокоєння і турботи

Отже, ти стала мамою, і перший раз зустрілася зі своєю дитиною. Природно, що у тебе виникає маса питань, на які ти не можеш відповісти, і не знаєш, як розвивається дитина в перші дні свого життя. Це період вашого знайомства, з якого кожен, і мама, і дитина, роблять власні висновки. Ти не дивись, що він ще такий маленький і не тямущий – малюк все добре запам'ятовує і засвоює на льоту.

Запам'ятай головне правило – ти нічого не повинна прогавити і дати своїй дитині якомога більше!

Сон – основне заняття дитини

У перші дні дитина відсипається, це заняття може становити до 20 годин на добу. Це правильний розвиток дитячого організму і не варто переживати за тривалий сон. Спати йому подобається на спинці, в положенні, яке прийнято називати «жаба» – із зігнутими в ліктях ручками і піднятими вгору. А ніжки розведені в сторону і зігнуті.

А коли малюк висипається, то заявляє про свої проблеми голосним плачем. Природно, що йому голодно, холодно, жарко, мокро, і взагалі, він відчуває повний дискомфорт.

ПОРАДА! Переконати новонародженого в зворотньому в цьому віці досить складно, тому тобі доведеться змиритися з його поганим настроєм. Щоб відвернути його від «поганих» думок, починай робити з ним перші вправи. Це буде підняття голови, а сама дитина буде залишатися лежати на животику. Тривати така ефективна вправа має кілька секунд.

Описана вище вправа буде стимулювати рухову активність дитини, і зміцнювати м'язи спини, живота, шиї. А ще за висновками медиків, що такі вправи хороша профілактика від кольок. Положення «на животику» сприяє відходу зайвого повітря, і після цього вони не турбують дитину, не викликають у нього больових відчуттів.

Завжди з мамою. Новонароджене дитя в перший місяць свого життя в цьому світі, інтуїтивно шукає захисту у мами. Він хоче, щоб вона його обняла, приклала до грудей, приділила йому якомога більше часу. Натомість він готовий вбирати в себе інформацію, що надходить ззовні, запам'ятовувати її і намагатися усвідомити.

А чому ще можна навчити дитину в перший місяць його перебування в цьому світі?

ПОРАДА! Привчай дитину з раннього дитинства до музики, включай її під час сну і неспання. Краще, якщо це будуть класичні твори, Вівальді або Гайдна!

Вправи і масаж

А ще спонукай його побільше рухатися, роби вправи разом з ним по кілька разів на день. І не забувай про легкий масаж, який буде дуже корисним для дитини.

Прогулянки і сон на свіжому повітрі

Щоденні прогулянки на свіжому повітрі дозволять йому зануритися в здоровий і міцний сон. А якщо він вже виспався, то навколишні краєвиди   будуть малюкові цікавими й пізнавальними.

Вчи плавати

При купанні у ванні, дитину слід підтримувати, бути дбайливою і акуратною. Ти можеш взяти малюка на руки і разом з ним поринути в теплу і приємну воду. Так він швидше звикне до водної стихії, і завжди буде радий водним процедурам.

Катай на м'ячі

Це корисне для дитини заняття, коли його укласти животиком на м'яч і катати на ньому, бережливо підтримуючи своє чадо.

Ці нехитрі вправи і процедури в перший місяць життя новонародженої дитини принесуть йому багато користі, як в пізнавальному плані, так і з точки зору зміцнення здоров'я.

Що ще може малюк в перший місяць свого життя?

Те, що він вміє заявляти про свої претензії плачем або криком, ми вже знаємо, а ось те, що він розглядає чиєсь обличчя і фокусує на ньому свій погляд, це цікава новина. Якщо ти бачиш, що новонароджений уві сні посміхається, або плаче, або хникає, то знай, що він так само, як і дорослі люди, бачить різні сни. Новонароджений добре знає, коли він зголоднів і розуміє стан, коли наситився і не голодний.

Як правильно годувати дитину?

У перший момент після народження, для дитини важливо опинитися на руках у мами і отримати з нею перший контакт «шкіра до шкіри». Це не дивно, адже навколо дивний і страшний світ, а з усіх близьких людей новонародженому знайома тільки вона. А спробувавши хоч кілька крапель молозива, він швидко адаптується і звикає. Після всіх встановлених і призначених процедур, дитину слід знову прикласти до грудей, і нехай він відчуває себе в цілковитій безпеці.

Для мами це корисно, щоб уникнути огрубіння і тріщин, для дитини –  отримує потрібне харчування. Навіть якщо дитя міцно спить, то його можна і в сонному стані прикласти до грудей і погодувати.

ВАЖЛИВО! Стеж і контролюй, як дитина бере груди! Він повинен захоплювати не тільки сосок, але і всю ареолу. Змушуй його ширше відкривати рот, щоб отримувати повноцінне харчування!

У перший місяць дитина ще не може тримати голову, але спонукати його до цього треба. Притримуй її акуратно, змушуй напружувати м'язи шиї і спини, так як ці вправи роблять новонародженого міцнішим. Перші дні він буде обурюватися, заперечувати і можливо кричати, але потім потихеньку звикне. Спочатку кілька секунд, а потім все більше і більше – малюк розвивається не по днях, а по годинах.

Уміння тримати голову з перших днів народження, вказує на гіпертонус новонародженого, що дуже добре і природно.

Які придумати забави

Якщо в будинку немає відповідних мелодій, то ти можеш сама співати колискові і мелодійні пісні. Новонароджене дитя спробує тобі наспівувати, відкриваючи рот. Частіше розмовляйте з ним, розповідай добрі і цікаві історії. Ти побачиш, як він буде тебе уважно слухати. Показуючи малюкові зовнішній світ, коментуй все, що відбувається: падає з дерев листя, який проїхав автомобіль, що грають в пісочниці дітей. Це буде етапом найважливішої підготовки до правильного сприйняття мови.

ВАЖЛИВО! Новонароджені діти дуже реагують на слова, особливо вимовлені з теплом, любов'ю і турботою. Вони вловлюють найменші інтонації, тому ніякого роздратування або невдоволення в твоїх словах не повинно бути. Навіть якщо ти не виспалася або втомилася, приховуй свої негативні емоції, не передавай їх дитині – він може ще не зрозуміти, що ти невдоволена, але мимоволі злякається дратівливого тону.

Умови життя

Після виписки з пологового будинку, дитина повинна потрапити в комфортні і затишні умови проживання. Постарайся забезпечити температуру в кімнаті на рівні 22˚С, щоб новонароджене дитя не перемерзло і не захворіло. Інакше нескінченні виклики лікаря стануть традицією, а для дитячого організму хвороби не зовсім добре.

Щоранку протирай вологою серветкою під пахвами, спинку і шийку малюка. Щодня дотримуйся правил гігієни і купай дитину або після денного сну, або перед нічним відпочинком.

Водні процедури носять розвиваючий характер – дотик до шкіри немовляти води, стимулює розвиток органів почуттів дитини. По закінченню водних процедур, ніжно промокни шкіру дитини рушником, але не витирай його.

Яким має бути здоров'я новонародженого

У пологовому будинку медики будуть ретельно стежити за загальним станом здоров'я, контролювати процес його фізичного розвитку. Коли лікарі констатують, що все в порядку, в такому випадку тебе випишуть додому. Далі контролювати здоров'я малюка буде дитячий лікар з поліклініки, який повинен обов'язково нанести візит вже наступний день після виписки.

Але лікар приходить і йде, а ти постійно залишаєшся з малюком, і тільки тобі відомі всі прояви його занепокоєння. Повір, про те, що у нього щось болить, дитина мовчати не буде. Всякий раз, коли його щось турбує, він повідомить тобі голосним плачем або криком.

ВАЖЛИВО! Буває так, що через кілька днів шкіра малюка набуває жовтуватий відтінок. Тобі не варто лякатися і переживати – жовтяниця в легкій формі абсолютно не є небезпечною для дитячого організму. Це пов'язано з активною адаптацією до нових умов, і вона сама незабаром пройде. Як правило, це відбувається через тиждень після народження, і дитяча шкіра знову набуває рожевого відтінку.

Основне завдання молодої мами – якомога частіше прикладати дитину до грудей. А ось давати додаткове харчування – настої з трав або воду, не рекомендується. Вони можуть негативно позначитися на здоров'ї дитини, і нашкодити твоєму малюкові.

Тобі краще самій пити настої з трав, що поліпшують роботу печінки і інших органів, а все що необхідно дитині, надійде до нього через твоє молочко! Якщо новонародженого щось турбує, а ти не можеш зрозуміти, що він хоче, то телефонуйте педіатру, щоб лікар оглянув дитину.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart