Щоденник молодої мами: Дитині вже півроку
Це чудовий привід, щоб перегорнути свій щоденник і згадати, як твоя дитина навчалася перевертатися зі спинки на животик, та назад; як підводилась на локітках і намагалася тримати голівку; як сміялась у відповідь на твої розповіді, а ще як знайомилась з довкіллям та запам'ятовувала усіх членів своєї сім'ї.
Тепер малюк майже дорослий (адже йому вже півроку), зі своїми завданнями старанного учня він справляється відмінно, і тепер можна підвести короткий підсумок всього виховного процесу.
Ти відразу визначаєш, що за минулий місяць твоя дитина трохи поправилася, приблизно десь на 500-600 грамів, і трохи піддала у рості, десь до 2-х сантиметрів. Посмішка і захоплений погляд залишаються його візитною карткою, особливо, коли ти заходиш в кімнату. Він як і раніше чекає спілкування з тобою, цікавих розваг, нових ігор і вражень.
Твій малюк вже не той безпорадний карапуз, яким був всього 6 місяців тому, а самостійна та спритний дитина, за якою потрібен постійний догляд. Не залишай його надовго самого, а постійно контролюй його наміри та рухи.
Перші зубки
Ну ось, ти дочекалася цього приємного моменту, коли у дитини починають прорізатися перші різці. Це можуть бути два верхніх або два нижніх центральних зубів, які з'являються з різницею не більше одного тижня.
Це складний і болісний процес, під час якого дитина може плакати і вередувати. У кожного малюка це відбувається по-різному - він може погано себе почувати або у нього відсутній апетит. Навіть температура може злегка підвищитися.
ПОРАДА! В цей період часу, коли прорізаються перші зубки, опір дитячого організму до різних інфекцій значно знижена. Будь уважна, і обмеж контакти з дорослими членами сім'ї. Та й сама рідше бувай в багатолюдних місцях, де можна швидко підхопити вірус.
Для тебе прорізання зубів у дитини стане ще знаковою подією, тому як він вже цілком зміцнів і йому можна давати прикорм, але про це поговоримо трохи нижче.
Час читати книжки
Яскраві картинки і чарівний голос мами вводять дитину в незвичний стан, і вона із задоволенням слухає цікаву розповідь. На картинках малюк швидко впізнає звіряток та знайомі предмети, і намагається допомогти мамі в прочитанні дитячої книги.
Прості паперові книжки йому зараз не підійдуть, а ось тверді, картонні, які не можна порвати або погризти, будуть в самий раз. Бажано, щоб в них ще були ігрові елементи, розкладки і великі картинки.
ПОРАДА! Читай з дитиною постійно нові історії і розповіді, показуй на картинках, хто є хто, і він буде старанно запам'ятовувати і навіть намагатися вимовляти імена та назви.
Що ще вміє робити твій малюк?
А вміє він багато, так як на шостому місяці, його розвиток робить стрімкий ривок. Він уже знає, як його звуть, повертає голівку, коли вимовляють ім'я, та вже навіть може відгукуватися. Незнайомі дорослі як і раніше не викликають у нього довіри, а ось рідні члени сім'ї їм добре знайомі і улюблені. Він може з ними погратися, заливисто посміятися, або скорчити смішну пику брату чи сестрі.
Те, що він не визнає сторонніх дядьків і тіток, то це його захисна реакція спрацьовує в потрібний момент. За таку поведінку ти можеш не перейматися, надалі все прийде в норму, і він буде спокійно спілкуватися з незнайомими людьми.
Фізичні вправи
Це у дитини свято - півроку з дня народження, а не у тебе, так що не варто розслаблятися, а продовжувати робити свою кропітку і необхідну працю. Повітряні ванни, водні процедури, масаж і фізичні вправи ніхто не відміняв, тому продовжуй робити щоденні процедури, як і робила їх раніше.
Масаж і гімнастика дуже важливі для дитячого організму, так як допомагають розвиватися м'язам спини, шиї, рук, ніг. Завдяки таким активним тренуванням, твоя дитина швидко підготується до ходьби.
Якщо твій малюк може самостійно сідати, значить ти його добре тренувала. А якщо це у нього ще не виходить до цього віку, то не переймайся - багато дітей спочатку встають, а вже потім освоюють цю складну вправу. Тренуй дитину, і у нього все вийде!
Отже, підсумуємо уміння дитини в 6 місяців
Твердо і впевнено стає на карачки та намагається повзти з цього положення. До речі, навчитися сідати йому буде набагато простіше саме з цього положення. Постели килимок в кімнаті на підлозі, і надай йому можливість тренуватися вдосталь.
А ще він самостійно бере іграшки, перевіряє на смак та грає. Він знає, що брязкальце гримить, їжачок з дірочкою в боці пищить, а барабан стукає.
У розмовному плані він просунувся ще далі, ніж це було місяць тому. Він з'єднує склади, вимовляє голосні і приголосні звуки, та навіть намагається співати. Робить це він то тихо, то голосно, а що саме у нього виходить, тобі ще важко зрозуміти. Допомагай йому в цій складній справі, співай мелодійні і приємні пісні. Будь солістом в вашому дуеті, та не забувай надавати йому партії соло.
Чому ще потрібно вчити малюка?
Стиль повзання малюк вибирає самостійно, і підказувати йому нічого не треба. Для нього ця вправа досить важливо, так як готується хребет для вертикального положення при ходьбі.
ПОРАДА! Не звертай уваги, якщо стиль повзання нагадує пересування краба по піску, тобто боком. Або рака, який задкує. Дитина шукає оптимальний варіант пересування, тому випробує усі доступні для нього способи. Рано чи пізно, він вибере традиційний стиль, і буде користуватися ним постійно.
У півроку дитині в ліжку вже нецікаво та нудно, тому він прагнути з нього вибратися. Будь уважна, пам'ятай про безпеку дитини. Місце на підлозі, в кутку кімнати, стане для твого малюка і ігровим простором, і спортивним залом. Розстели килимок або ковдру, зроби загорожу, поклади туди його улюблені іграшки - дитина буде грати самостійно, не відволікаючи тебе від домашніх справ. Та й ти не станеш перейматись, що малюк може видертися з ліжечка і впасти.
Щоденне вологе прибирання в кімнаті малюка - обов'язкова процедура, яка не тільки освіжає повітря, але і надає можливість легко дихати, без частинок пилу або бруду. Це дуже корисно для дитячого організму, дозволяє уникнути простудних і вірусних захворювань.
Як годувати дитину в 6 місяців
Дитячі лікарі дають рекомендації, що починати годувати дитину іншими стравами, треба саме в цьому віці. Якщо малюк на штучному годуванні, то цей процес для нього може початися на два тижні раніше.
Перша доросла страва, яке спробує твоя дитина, це пів чайної ложки овочевого пюре. Або каші, але обов'язково в першій половині дня, тобто до основного прийому їжі. Якщо малюкові сподобалося таке меню, то наступного дня порцію можна трохи збільшити.
Дитячі дієтологи та лікарі рекомендують давати овочеве пюре з одного сорту овочів, поступово збільшуючи порції. Через тиждень до основного інгредієнту можна додати додаткові, тим самим, поступово замінюючи таким меню основне годування.
Як здоров'я малюка в 6 місяців?
З введенням прикорму, дитячий організм можуть підстерігати нові неприємності - алергія, яка проявляється відразу або через деякий час. Це реакція на глютен, який міститься в багатьох крупах. Щоб уникнути алергії, краще починати з таких продуктів, які його не містять. Це кукурудза, рис, а також гречка.
Якщо проявилася алергія, то обов'язково звернися до дитячого дієтолога або педіатра та розкажи про проблему. Також сприяти алергії можуть фрукти яскравих кольорів або натуральні соки, тому в 6 місяців ще не варто годувати дитину такими інгредієнтами. Також не поспішай з коров'ячим молоком - поки обмежся безбарвними овочами і фруктами, рисової та гречаною кашею.
Доросле меню не варто відразу давати великими порціями, так як дитячому організму треба ще до нього звикнути. Поступово додавай нові продукти і стеж за станом шкіри дитини. Якщо вона залишається рожевою і чистої, то це означає, що овоч підійшов, і можна збільшувати його обсяг. Також і з животиком - якщо травлення нормальне, без розладів чи інших відхилень, то все в порядку, можна переходити до нового продукту.
Також сприяти алергії можуть дитячі креми, речі, іграшки, пральні порошки. Особливо уважно стався до покупок речей та іграшок, так як на наших ринках можна знайти контрафактні товари або несертифіковану продукцію, виготовлену з шкідливих матеріалів. Дитячі іграшки повинні бути екологічно чистими, не викликати алергію або подразнення шкіри при зіткненні з ними. У цьому питанні, гонитва за низькими цінами абсолютно не доречна, так як низька вартість, це ознака недоброякісного товару.
Тому до цього питання стався досить уважно і розбірливо, а коли виникають будь-які сумніви, то вимагай у продавця сертифікат.
Зовнішнє прояв алергії - це червоні щічки у дитини, тому, якщо ти думаєш, що дитячий крем допоможе в лікуванні, то ти помиляєшся. Алергія - це внутрішні процеси, що відбуваються в дитячому організмі. Тому консультація педіатра або дієтолога будуть просто необхідні.
Підведемо підсумки
У своєму щоденнику молодої мами за 6 місяців ти зробила чимало записів, які в хронологічному порядку відображають розвиток твоєї дитини. Продовжуй і далі записувати найяскравіші і незвичайні події в житті малюка. Коли він виросте і стане дорослим, то буде дуже вдячний тобі за цей старий зошит. Адже прочитавши його, він зможе дізнатися про себе такі подробиці, які раніше йому були невідомі. Записуй все і завжди!