Третій місяць життя дитини: основні поради рекомендації по догляду за немовлям.
Швидко пролітає і другий місяць розвитку дитини, і тепер вона вже впевнено тримає голівку і своїм сміхом заражає оточуючих. Увага, яка приділялася протягом двох місяців, не витрачена даремно, ти правильно виконала всі рекомендації:
- контролювала стан здоров'я малюка;
- робила з ним різні вправи;
- розповідала цікаві історії;
- займалася музикою;
- показувала лікарю;
- кожен день вивозила малюка у візочку на прогулянки;
- годувала груддю.
Ти все зробила правильно та бездоганно, і тепер твоя дитина дотримується розпорядку дня, не плутає день з ніччю, добре тримає голівку й сміється. Завдяки твоїм намаганням, вона вже не виглядає такою безпорадною, як в перші дні після народження. Вона впевнено росте і розвивається, отримує нові знання і освоює різні вміння. Навіть візуально вона стала старше на цілий місяць – у вазі додала 700-800 гр., а у зрості витягнулася на 3-4 см. Це відмінний показник і можна констатувати, що дитя розвивається за графіком.
Годування на цьому етапі залишається колишнім – грудне молоко, так як вводити прикормки ще дуже рано.
Важливо! Якщо твоя дитина набирає у вазі, але не росте, або навпаки, витягується в довжину, при цьому залишаючись в колишній ваговій категорії, то не хвилюйся через цю обставину. У кожної дитини своя конституція тіла, кожен розвивається по-своєму, і те, в чому вона зараз трохи відстає, в короткі терміни буде надолужено. Та й лікарі не побачать в цьому ніякої небезпеки для дитячого організму, і також порекомендують тобі не панікувати.
У повних три місяці твій малюк повинен пройти повний огляд, при якому будуть оглянуті всі його органи, дані рекомендації щодо подальшого догляду.
Що ще можна відзначити, коли дитині пішов третій місяць? Спить вона як і раніше багато і довго, нічний сон досягає 10 годин. Вдень вона відпочиває чотири рази, двічі по годині-півтори, і двічі по 30-40 хвилин. При зміні погоди або в повнолуння вона може вередувати і вести себе неспокійно, але ти не хвилюйся, це нормальна поведінка, яка скоро налагодиться.
Що вміє малюк на третьому місяці розвитку?
Ти вже визначила загальний стан дитини, і бачиш, що приводів для хвилювань немає. Тепер тобі треба подивитися, чому твоє дитя навчилося за цей час, і що карапуз вміє робити.
Ти точно помітиш, що його рухи стали поміркованими, і воно робить їх не хаотично, а в певному порядку. Малюк вже точно знає, що хотілося б йому потримати в своїх ручках, бере цікаву іграшку і уважно розглядає. А може не тільки вивчати її, але і побити її, щоб домогтися певного звуку. Адже твій малюк вже знає, що якщо потрясти брязкальце, то воно буде видавати приємний шум і торохтіння.
Брати однією рукою предмети, які його зацікавили, поки малюк ще не може, але з кожним днем стаючи більш спритним і вмілим, незабаром у нього це вийде.
Ось що виходить у нього легко і просто, так це повертатися зі спинки на бік, а в деяких випадках, відразу на животик.
Зверніть увагу на те, що твоя дитина може лежачи на животику підніматися на ліктях і з цікавістю розглядати свої іграшки. Ти побачиш, що під таким незвичним кутом їй дуже подобається розглядати різні предмети, ляльки та іграшки, і вона такі дії повторює час від часу.
Підіб’ємо підсумок.
Отже, ти задаєшся питанням, чому навчилася дитина за три місяці розвитку. Відповісти на нього ти зможеш самостійно, так як дитина постійно перед тобою, і ти допомагаєш їй всебічно розвиватися. Ти можеш записати в щоденнику молодої мами, що твоє дитя вже:
- впевнено тримає голівку, і навіть не короткий, а тривалий час;
- хоч і з певними зусиллями, але все ж перевертається з живота на спинку і назад;
- керує обома ручками, бере в них іграшки й цікаві предмети.
Це чимало, і ти можеш відзначити в своєму щоденнику, що малюк розвивається за планом.
Чому вчити дитину в три місяці?
Як і раніше продовжуй з нею музичні заняття, використовуючи дзвіночок, дудочку або барабан. Різні звуки приваблюють дитину, і вона з радістю прислухається до них. Не забувай і про брязкальця, підвішуй їх над дитячим ліжечком таким чином, щоб малюк міг дотягнутися до них обома ручками і отримати з іграшки звуки, що його цікавлять.
Здоровий сон на свіжому повітрі як і раніше залишається корисним і актуальним, тому частіше вивозь дитину на вулицю.
Порада! Продовжуй розповідати їй всякі цікаві історії і коментувати події, що відбуваються. Малюкові подобається спілкуватися і він з цікавістю стежить, як ворушаться твої губи, опускаються вії або звучить голос. Спонукай його вимовляти окремі фрази, адже він легко все запам'ятовує і вже готовий поспілкуватися з тобою.
Ти побачиш, коли твоя дитина в гарному настрої і готова до занять. Це найкращий час для спілкування, коли дитина буде швидко все засвоювати і повторювати.
На третьому місяці розвитку малюк вимовляє не тільки звичне «Агу», але і намагається щось наспівувати. Підтримай його в цих починаннях, склади йому компанію, і співайте разом дуетом!
Що ще можна дозволити дитині?
На третьому місяці малюка цікавлять нові рухи, тому дозволь йому дригати ніжками і ручками. Від цих дій він тільки зміцніє, і вони підуть йому на користь.
Регулярно перевертай дитину на животик – зміцнення м'язів шиї, спини, живота піде йому на користь. Регулярний масаж, водні і повітряні ванни повинні проводитися в повному обсязі й про них не варто забувати.
Придумай нові ігри та розваги.
Частіше бери дитину на руки і піднімай її вгору так, щоб вона через твоє плече могла оглядати кімнату. Пройдися з нею по квартирі, попутно розповідаючи їй, що вона бачить перед собою або коментуй все, що відбувається.
Ще твоєму малюкові сподобається яскрава повітряна кулька, яку можна помацати і з нею пограти. Можеш просто підносити її до дитини, щоб вона дотягувалася до кульки ручками, а можеш прив'язати до ліжечка на доступній відстані.
Пам'ятай про дрібну моторику, допомагай дитині розвивати її пальчики, навіть на рівні «Кози-Дерези». А ще корисним буде декламувати лічилку, при цьому загинаючи і розгинаючи пальці. Такі пізнавальні заходи малюкові обов'язково сподобаються! Намагайся частіше робити такі вправи.
Порада! Дитині приносить задоволення, коли батьки беруть її під пахву і плавно гойдають, при цьому декламуючи віршики або наспівуючи пісеньки. Спробуй, і ти побачиш, наскільки такий захід її порадує.
Харчування залишається колишнім.
Про прикормку і добавки говорити в цьому віці ще рано, їх час настане приблизно на шостому місяці. А поки, основне джерело життєвих сил, це материнське молоко. Але саме на третьому місяці можуть виникати проблеми з молоком, настає так звана «лактаційна криза».
Дитина росте й розвивається, їй потрібно більше молока, а груди ще не встигають перебудуватися і забезпечити малюка необхідною кількістю. Рекомендований вихід один – давати груди на вимогу крихітки, носити його на руках, спати поруч. Тоді, як стверджують фахівці-медики, ситуація нормалізується протягом трьох днів, лактаційна криза пройде, а молоко буде вироблятися в потрібних обсягах.
Якщо молока як і раніше не вистачає, а дитина не наїдається і знаходиться в напівголодному стані, то дитячий лікар в цьому випадку може порекомендувати незначні добавки спеціальною дитячою сумішшю.
Який стан здоров'я малюка в цей період часу? Якщо твоя дитина з'явилася на світ в холодний період часу, то їй буде корисний вітамін D в крапельках. Це знає дитячий лікар, і він порекомендує прийом вітаміну. Такий комплекс процедур дозволить забезпечити профілактику рахіту та інших захворювань, зміцнити імунну систему малюка.
Порада! А ще ти можеш самостійно подбати про профілактику, підставляючи обличчя дитини теплим сонячним променям. Це дуже корисна процедура, особливо в ранковий час, коли крізь хмари пробиваються теплі сонячні промені.
Якщо на вулиці досить тепло і в повітрі плюсова температура, то і ручки малюка можуть трохи позасмагати. В домашніх умовах прийом повітряних ван обов'язковий. У сонячну ясну погоду роздягай дитину догола, і залишай поніжитися на сонці хоч на кілька хвилин. Однак перед цією повітряною процедурою перевір, щоб всі кватирки і вікна були закриті, а в будинку не було протягів. Застуда нікому не потрібна, тому подбай про здоров'я дитини.
10-15 хвилин на цю процедуру буде достатньо, зате ефект вийде значний. Організм дитини загартується, і зміцніє, і різні захворювання йому будуть нестрашні.
Якщо твоя дитина поводиться неспокійно, після фізичних навантажень потіє або у неї викочуються волосся, то покажи свою дитину дитячому лікарю. У цих випадках він може змінити дозування вітаміну D, або навпаки, прописати його, якщо ще такого раніше не зробив.
У будь-якому випадку фахівець краще розуміє, з чим пов'язані різні проблеми і знає, яким чином їх можна усунути. Завжди виконуй приписи дитячого лікаря, які обов'язкові для дитячого організму.
Не забувай і про власне здоров'я, про вітаміни, необхідні твоєму організму. Адже вони через молоко надходять в організм дитини, і є відмінною профілактикою від рахіту. Яйця, риба, горіхи корисні, як тобі, так і твоєму малюкові, тому намагайся урізноманітнити свій раціон цими інгредієнтами.
Висновок
Отже, за три місяці твій малюк багато чому навчився, щось вже робить самостійно, до чогось прагне та цікавиться. Продовжуй активне спілкування з дитиною, навчай її життєвим премудростям і не зупиняйся на досягнутому! Проводьте весь свій вільний час з малюком, як на вулиці, так і в будинку.