Другий місяць розвитку дитини: що робити і чому навчати малюка
Швидко пролетів перший місяць, настав другий. Час летить непомітно, і вже твоїй дитині виповнився цілий місяць. Тепер це вже не новонароджене дитя, як ми називали його раніше, а цілком адаптований під життєві умови маленький чоловічок. За минулий час він підріс на 3-4 см, додав у вазі 700-800 гр., а сталося це завдяки міцному сну, повсякденному догляду і правильному харчуванню.
За перший місяць життя дитини ти прекрасно потренувалася у вихованні, навчила малюка багато чому новому та цікавому, контролювала його стан здоров'я, і робила все, що необхідно робити молодій мамі.
Твій малюк вже піднімає голівку на кілька секунд, уважно слухає казки та цікаві історії, спить на свіжому повітрі і звикає до твоїх грудей. Що робити далі, коли малюкові пішов другий місяць, чим його зайняти і про що варто потурбуватися в першу чергу, спробуємо розглянути в цій публікації.
Що можна залишити від вжитих раніше процедур?
На другий місяць дитини тобі слід продовжити з ним спілкування, вивозити коляску з немовлям на прогулянки, годувати грудьми і періодично приймати водні процедури. Це важливі складові догляду за дитиною, так як всі процедури дозволяють йому рости і міцніти.
За цей час ти навіть сходила в дитячу поліклініку, де твого малюка зважили і виміряли ріст, і ти була приємно здивована – такого стрімкого розвитку ти не очікувала. А сталося це все завдяки правильному раціону, водним процедурам і міцному сну на свіжому повітрі. А ще ти звернула увагу, що у твого дитя погляд став осмисленим і допитливим, і він постійно прислухається до твоєї інтонації і твого голосу.
За минулий час розпорядок дня вже отримав деяку стабільність, і ти чітко знаєш, коли час годувати, гуляти або укладати дитину спати. Життя структурувалося, і для кожної процедури відведено свій спеціальний час. Ти навіть можеш звіряти годинник за часом, коли дитина засинає і о котрій прокидається, щоб поїсти.
Тому, все, що робилося в перший місяць перебування дитини в цьому світі, ти залишаєш, і продовжуєш виконувати всі попередні приписи.
Що вже навчилася робити дитина за перший місяць
Ти звернула увагу, як збільшився час, протягом якого малюк тримає голівку? Він в декілька разів перевищує його первісні спроби, і тепер це у нього виходить добре і довго. М'язи шиї і спини трохи зміцніли, і тепер такі вправи не завдають йому больових відчуттів. Дитина вже навіть навчилася деякий час утримувати в руці іграшку, яка викликає у нього цікавість і інтерес.
Мимовільне скорочення м'язів відбувається рідше, і дитя може лежати спокійно на спинці, розкинувши в сторони ручки і ніжки. Він уже адаптувався до зовнішнього світу, який не здається таким страшним і незрозумілим. Упевненості йому додає присутність мами, яка завжди поруч і постійно захищає його! Тому він вже менше боїться сторонніх звуків, менше здригається і лякається.
Що нового можна дати дитині
Перше знайомство з іграшками відбулося, тому урізноманітнити дозвілля малюка можна новими предметами. Він супроводжує поглядом рушійні іграшки, і уважно розглядає нерухомі. Торкаючись до м'якого плюшевого ведмедика або будь-якої іншої іграшки, він відчуває різні враження. Дати пояснення своїм почуттям він поки що не може, але вони йому явно подобаються, і він ними цікавиться.
А ось предмети, які шарудять і торохтять доставляють дитині справжнє задоволення, так як тут все просто і зрозуміло – помацав брязкальце, а вона у відповідь видала незрозумілий, але веселий звук. Висновок – на другому місяці малюкові вже пора давати іграшки, що виробляють шумовий ефект!
Чому ще можна навчити малюка
За допомогою маминих рук, у нього вже, виходить, перевертатися на животик, але до самостійності справа ще не дійшла. Тому таку вправу треба використовувати якомога частіше, під час ігор або придуманих забав.
ВАЖЛИВО! Перевертання може статися мимоволі, тому залишати малюка без нагляду не можна. Особливо на пеленальном столику, коли він буде прагнути звільнитися від пелюшок, кофтинок і інших незручностей.
А залишати дитину без одягу все - таки треба, так як повітряні ванни корисні для дитячого організму, сприяють загартовуванню і виробленню імунітету.
Розпорядок дня дитини в 2 місяці
Режим залишається колишнім – вночі малюк відпочиває 11 годин, в денний час лягає спати 3-4 рази. Особливо до вподоби йому відпочинок після годування. В цей час малюка можна вивезти на прогулянку, де він отримає повноцінний сон на свіжому повітрі.
У два місяці дитина ще може плутати день з ніччю, періодично прокидаючись і турбуючи маму своїми вимогами. Це нормально, переживати за таку плутанину не варто – найближчим часом все нормалізується і малюк буде орієнтуватися, коли йому спати, а коли не спати.
Заняття і забави з двомісячною дитиною
Продовжуй розповідати своїй дитині цікаві і забавні історії, частіше посміхайся і смійся. Таким чином, він незабаром буде розуміти твій настрій, і оцінювати інтонацію голосу. Спробуйте співати йому не тільки колискові, а й інші пісні, особливо народні. Ти зможеш побачити, як уважно він слухає і вловлює мелодію, а в деяких випадках, навіть відкриває ротик.
Серед музичних іграшок, які будуть цікаві малюкові, це дзвіночок або дитячий барабан. Вони видають цікаві звуки, що привертатиме увагу малюка. Можна ще купити дудочку, тоді музичні заняття будуть повними і ефективними.
Продовжуй включати класичну музику, перед сном. Такі рекомендації дають і лікарі, і дитячі психологи, безпомилково вважаючи, що музика позитивно діє на психіку дитини.
Щоб привернути увагу дитини до руху, купи дзиґу і розкручуй її на підлозі дитячої кімнати. Пробуджений інтерес до рухомих предметів корисний для загального розвитку дитини, подальшої координації рухів і розвитку уваги.
Не варто бути сильно активним з двомісячною дитиною – надмірна енергія буде його перезбуджувати, через що вкласти спати малюка, завжди досить складно.
А ось підвісити над ліжечком красиву і привабливу іграшку цілком нормально. Треба вибрати таку висоту, щоб малюк міг дотягнутися до неї ручками і помацати ведмедика, автомобіль, брязкальце.
Необхідні правила поведінки з малюком
Ніколи не можна залишати малюка без нагляду. Це пов'язано з тим, що він росте, міцнішає, набирається сил. І в один прекрасний момент може зробити такий рух, якого ти від нього не чекаєш. В результаті в лічені миті він може виявитися на підлозі, тим самим завдавши собі травму.
ПОРАДА! Навіть відвертаючись в пошуках іграшки або будь-якого іншого предмета, завжди тримай в полі свого зору дитину або притримуй її. Такі запобіжні заходи дозволять уникнути травмонебезпечних ситуацій та ненавмисних падінь з забоями.
Ще одне правило обережності – ніколи не можна давати дитині пустушку, прив'язану до стрічки або ланцюжку і одягнену на його шию.
Меню в 2 місяці
На другому місяці больових відчуттів і виникаючих проблем вже не повинно бути, тому що все нормалізувалося і сам процес не викликає складнощів. Годування грудьми приємно для тебе і корисно твоєму малюкові. Коли лактація нормалізується, не слід пропускати нічні години для годування. Саме в нічний час виробляється гормон пролактин, який відповідає за вироблення жіночого молока.
Додаткове меню годування дитини складати не треба, так як йому досить всього того, що він отримує з твоїм молоком. Для нього це і їжа, і питво одночасно, тому залиш затію з допоюванням води. Це зайве, і ніякої необхідності в цьому немає.
З годуванням, розвитком, вправами начебто розібралися, тепер треба перейти до контролю за станом здоров'я немовляти.
Здоров'я дитини в 2 місяці
Основна проблема, на яку часто скаржаться молоді мами, це больові відчуття у дитини в області живота. Це природний процес, тому що дитячий організм ще не в повній мірі працює так, як треба. Щоб все налагодилося і не виникало проблем з животиком, має пройти ще чимало часу.
З найпоширеніших проблем, можна виділити коліки і дисбіоз. Кольки – це найлегше, нейтралізувати їх можна за допомогою повертання на животик, легкого масажу або теплої пелюшки.
Назвати дисбіоз хворобою не можна, але і здоров'я малюку він не додає. Явні симптоми – бурчання в животі, пінистий стілець із залишками кислого молока. Такі симптоми можуть проявитися і після прийому антибіотиків, тому важливо контролювати стан здоров'я малюка. Обов'язково покажіть свою дитину дитячому лікарю – він, професійно оцінивши стан дитини, може виписати йому пробіотики, які допомагають у випадках дисбіозу, особливо після прийому антибіотиків.
Що стосується харчування молодої мами, то воно повинно бути збалансованим і правильним. В цьому випадку, твоє правильне харчування допоможе нормалізувати роботу кишково-шлункового тракту малюка, і він позбудеться від неприємних відчуттів. Кефір, ряжанка, йогурти – корисний раціон, але не можна щоб в ньому були присутні фрукти.
ПОРАДА! Купуючи кисломолочні продукти, стеж за тим, щоб вони були натуральними, без фруктових добавок.
Якщо проблема з дисбіозом не проходить, то дитячий лікар виписує направлення на аналізи. Мамине молоко теж не завадить дослідити, так як причина може полягати саме в ньому. Одного курсу лікування виявляється досить, і дитина знову відчуває себе здоровою і активно набирає вагу.