Розвиток дитини в 8 місяців

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Щоденник молодої матусі: Дитині 8 місяців

Як розвивається дитина в вісім місяців

Скоро дитині виповниться повних вісім місяців, і ти аналізуєш усі його досягнення за цей час. Він тепер багато чого вміє, і кожен день радує тебе своїми унікальними здібностями. У нього додалося сили і спритності, і саме про нього придумана приказка «Малий, та удалий!». Він з цікавістю досліджує весь довколишній простір, навіть, незважаючи на численні перешкоди та перепони.

У цей час треба бути дуже уважним, щоб не допустити травми або удару, так як дитина стала дуже рухливою та спритною. Малюк може швидко наблизитися до цікавого предмету, дотягнуться до нього і спробувати взяти в руки. А це не завжди буває безпечним, так як у дитячій кімнаті є обігрівачі, світильники, та інші необхідні речі домашнього споживання. Тому ні на секунду не залишай свою дитину без уваги, завжди дивись, в якому напрямку він рухається, і що йому може загрожувати.

8 місяців дитині

Фізіологічні дані та розпорядок дня

Важить він тепер до 9 кг, а за минулий місяць набрав грам 500, не більше. До восьмого місяця темпи зросту і набору ваги трохи сповільнюються, так що ти не переживай з цього питання - це природний процес, який зустрічається практично у всіх діточок.

Його зріст вже трохи більше 70 см, а за останній час він виріс приблизно на 2 см.

Розпорядок восьмимісячної дитини не сильно відрізняється від режиму малюка в 7-м місяців - днем він спить два рази, по півтори-дві години, а нічний сон досягає 10 годин. Час неспання він проводить з користю для свого організму, грає, тренується, вправляється в спритності. Днем, як і раніше, ти вивозиш його в колясці на свіже повітря, щоб він гартувався і розширював свій кругозір. Та й засипати на повітрі набагато легше, ніж в задушливій кімнаті. До речі, поки ти гуляєш з малюком на свіжому повітрі, не забувай в цей час провітрювати квартиру.

Що таке водні процедури дитина добре знає і завжди з нетерпінням чекає вечірнього купання. Це не дивно, так як він тепер грається у ванній з вуточкою, корабликом або рибкою.

Сила і здоров'я малюка

Завдяки щоденним тренуванням, твоя дитина росте сильною та і спритною, вона вже навіть може підніматися і ставати на ніжки без сторонньої допомоги. Тепер ти з нетерпінням чекаєш, коли він зможе зробити свої перші кроки.

А поки він встає самостійно, не обмежуй його в прагненнях та бажаннях. Нехай поки довше стоїть, тримаючись за щось або якщо виходить, то без будь-якої опори. У нього ще не сформувалося стійка рівновага, тому малюка постійно перетягує з боку в бік.

8-misyatsiv-ditini

ПОРАДА! Якщо твій малюк ще не поспішає підніматися і стояти, то це означає, що він відчуває, що ще не готовий. Не квап його і не підганяй - коли малюк відчує в собі сили і впевненість, він не стане затягувати з цією вправою, а самостійно встане та буде утримуватися на ногах!

В які ігри тепер грає твій малюк?

Він успішно засвоює уроки дрібної моторики пальців, бере предмети, шматочки фруктів або овочів ручками, перекладає їх з долоні в долоню, грається, пробує на смак. У вісім місяців у нього активізується етап взаємодії з різними предметами, особливо йому подобається дитяча пірамідка, з якої можна знімати різнокольорові колечка, а потім знову надягати. Нічого страшного, якщо колечка нанизані на підставку не за розміром - співвідносити діаметри конструкції для нього ще складно, але найголовніше, він вже знає, як колечка надягати на безпечний штир.

8 місяців дитині

Дуже бавить дитину можливість що-небудь зруйнувати. Ти, напевно, звертала увагу, що коли ти зводиш високу конструкцію з кубиків, він з радістю її ламає? Це нормальне явище, не переживай, що він виросте якимсь руйнівником. За цим періодом прийде час творення, і все нормалізується.

А поки давай йому можливість отримувати задоволення від того, що він робить, і нехай руйнує будиночки з кубиків або розбирає пірамідки!

Так чому навчилася дитина до 8-ми місяців?

Твої старання не пройшли дарма, і твій малюк вже добре знає, як його звуть, розуміє слово «Дай», і може виконувати прохання дорослих. «Дай ручку», «Дай іграшку», «Візьми яблучко» - це далеко не повний список фраз, які малюк запам'ятав і чітко на них реагує.

Завдяки щоденним тренуванням, дитина вже вміло повзає, сидить, підводиться і стає на ніжки. Він добре розрізняє членів сім'ї, знає, хто тато, а хто дідусь. Маму він завжди виділяє від інших і вітає її радісною посмішкою.

Тепер він розмовляє наче іноземець, тільки на одному йому, зрозумілій мові. Це вже не ті нерозбірливі звуки, які він виголошував раніше. В них тепер можна зустріти склади, або голосні і приголосні букви. Ті вправи, які ти з ним проводила, не пройшли даром, і, повторюючи за тобою слова, він потихеньку долучається до правильної вимови фраз.

Чому ще потрібно вчитися дитині в 8-м місяців?

Пам'ять у малюка відмінна, багато слів він здатний запам'ятати з першого разу, тому продовжуй навчання словесності. Якщо ти прислухаєшся до його мови, то можеш серед безлічі звуків розрізнити, наприклад, «ма-ма-ма». Це зручний момент, щоб повідомити малюку, що «мама прийшла», «мама тут», «мама поруч»!

У твоєї дитини вже багато книжечок з красивими малюнками? Показуй йому на звіряток, і розповідай, як вони говорять. Корова - "Му", собачка - "Гав", кішечка - "Няв". Дитина із задоволенням за тобою повторюватиме знову вивчені фрази і буде потремтіти домашнім тваринам. До кінця восьмого місяця, твоя дитина вже навчитися називати кожного члена сім'ї, придумавши для цього смішні скорочення. Він називатиме папу, братика, сестричку так, як у нього виходить, адже він тільки вчитися вимовляти перші слова!

8 місяців дитині

Повертаючись до тренування пальців рук, то ти можеш помітити, що дрібна моторика з кожним днем удосконалюється, і він володіє пальчиками досить упевнено. Але не варто припиняти процес розвитку, допомагай своїй дитині. Приміром, запропонуй пограти в цікаву гру - дістати з різнокольорового мішечка різні предмети, а потім скласти їх назад. При цьому можна вимовляти назву кожної речі, що буде удвічі корисне і актуальне.

До повних восьми місяцем дитина може почати бути обережною, або побоюватися чого-небудь. Це відповідний момент, щоб пояснити малюку, що є небезпечні речі - це обігрівач, чайник, праска, і до них не треба близько підходити. Якщо ти будеш послідовною в своїх рекомендаціях і заборонах, то дитина запам'ятає твої застереження, і не буде торкатися небезпечних предметів.

Як проходить годування дитини в 8 місяців?

Настав час прийому кисломолочних продуктів і фруктових йогуртів, які малюк спочатку розкуштує, а потім вже буде вживати з великим задоволенням. Кефір, сир - це джерело кальцію, необхідного для дитячого організму. Адже твоя дитина вже стає на ніжки, і для зміцнення кісточок одного масажу і щоденних фізичних вправ стає мало.

8 місяців дитині

ПОРАДА! Давай своїй дитині щось одне, сир або йогурт. Він повинен спробувати як одне, так і інше блюдо, розкуштувати їх окремо. А коли ти побачиш, що йому сподобалося, то можеш змішувати сирок з кефіром або йогуртом.

Такі ласощі обов'язково сподобаються твоєму малюку, і він буде безмежно радий такому різноманітному меню!

А як здоров'я малюка в 8 місяців?

Дитина розвивається, стає надмірно активною, а це в свою чергу, дуже часто призводить до падінь, отриманням першого неприємного відчуття і серйозних травм. Тому до повних восьми місяців, ти повинна забезпечити повну безпеку малюка. На підлозі розклади м'який килимок, прибери всі предмети з гострими кутами, в загалі, прийми запобіжні заходи, щоб малюк не впав і не отримав серйозну травму.

Але, на жаль, передбачити всі небезпеки, які очікують дитину, практично неможливо. Тому рекомендації, що в період того часу, коли дитина не спить потрібно перебувати з ним постійно поруч, не випадкові. На цьому наполягають дитячі лікарі, тому що дуже часто стикаються з дитячими травмами. Дізнайся від педіатра, як поступати в екстрених випадках, якщо дитина вдарилась або упала. Ти повинна знати і вміти все, щоб вчасно поспішити на допомогу малюку.

Будь-яка додаткова інформація тобі не завадить, проте ти будеш знати, як правильно чинити в тому чи іншому екстреному випадку.

Ще одна неприємність, яка може очікувати малюка, пов'язана з його прагненням все спробувати на смак. В результаті, він може проковтнути дрібний предмет. У цьому випадку ти повинна відреагувати миттєво і зробити все правильно - акуратно перевернути дитину на животик, нахилити і поплескати долонею по спинці. Уважно вивчи, що у нього знаходиться в роті, чи немає ще жодних зайвих предметів. Дзвони в «швидку» і викликай лікаря. Поки приїдуть медики, спробуй виштовхнути предмет, підштовхуючи його від животика вгору. Але робити це треба тільки в екстрених випадках.

При отриманні травми дитину слід відразу відвезти в травмпункт. Якщо зробити це неможливо, то викликай швидку і чекай фахівців. Також само треба робити, якщо дитина ненароком отримає опік. Народні засоби тут недоречні, дочекайся приїзду професіоналів. Відкрита ранка може стати джерелом зараження і попаданням в неї інфекції, тому не роби ніяких зайвих дій.

Підготуй все необхідне для поїздки в лікарню, і заспокоюй малюка, перебувай з ним поруч.

Робимо висновки

Попереду у тебе ще багато роботи, тому завжди аналізуй, що у дитини вже виходить, а чому потрібно приділити більше уваги. Для цього ти і ведеш щоденник молодої матусі, щоб потім можна було прочитати, що зроблено, а що ще належить виконати, і чому треба першочергово навчити малюка.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart