Розвиток дитини в 11 місяців

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Щоденник молодої мами: Малюку 11 місяців

Як виріс малюк за минулий місяць!

У 11 місяців ти дивишся на свою дитину і не можеш натішитися. Ще цілий місяць до року, а він вже вміє рвати папір, вказівним і великим пальцями збирає дрібні предмети (крихти), а також може стояти і пританцьовувати. Його візитна картка - широка, відверта посмішка, якої він зустрічає не тільки членів сім'ї, а й незнайомих тіток і дядьків, які приїхали в гості.

Свою усмішку він так театралізує, що чарівність дитини підкорює всіх гостей. «Треба - ж, ну справді справжній актор!», - захоплюються дідусі і бабусі, хресні і родичі. Так, це тепер його фірмова посмішка, якою він завойовує і зачаровує дорослі серця! А ще він може зробити пару кроків і оцінити реакцію оточуючих - мовляв, як у мене вийшло, подобається?

11 місяців дитині

Дитині дуже подобається, коли ним милуються, і супроводжують захопленим поглядом усі його дії. Дивлячись на нього з боку, у тебе складається враження, що твоя дитина заздалегідь тренувалася перед такими виступами, причому, потай від тебе. А ще для глядачів він приготував коронний номер - «Сорока-ворона», однак, щоб його показати, його треба обов'язково попросити про це.

Тепер у тебе в будинку справжнє театральне життя, з одним актором у трупі!

Що твій малюк ще вміє робить?

Крім «Пінцетного захвату» і натренованої дрібної моторики пальців, дитина ще спритно добирається до речі, яка його зацікавила. Якщо ти поспостерігаєш зі сторони, то його дії обов'язково викличуть у тебе розчулення - він і повзе, і піднімається, і просувається на карачках, а в проміжках між такими акробатичними трюками, намагається встати і пройтись.

Він прекрасно реагує на голоси, навіть розрізняє їх. Малюк знає, коли говорить тато, а коли в розмову встряє мама. Він також розуміє, коли його просять зробити щось, реагує на такі прохання і виконує їх.

Ти прекрасно потренувала дитину, допомогла розвинути хороший м'язовий тонус, завдяки чому, він прекрасно утримує рівновагу, як в сидячому, так і в стоячому положенні. Продовжуй з ним і далі тренуватися, так як міцні м'язи спини, живота, шиї йому знадобляться для різних пересувань.

11 місяців дитині

Якщо твоя дитина ще не пішла, то нічого страшного в цьому немає. За статистикою діти роблять свої перші кроки в період від 9 місяців до 16. До року тільки 50% малюків освоїли вертикальне положення, так що у тебе ще все попереду!

У цьому віці для малюка настає час відкриттів і нових ігор. Він придумав класне розвага - піднявшись в манежі, однією рукою тримається за прути, а іншу ручку бере іграшку і стукає нею по підставі манежу. Виходить шумно і весело. А ще можна, стоячи в такому положенні, кидати іграшку на підлогу і спостерігати за її падінням. З такого ракурсу він її ще не розглядав, тому виходить пізнавально і цікаво.

ПОРАДА! В одинадцять місяців дитина вже повністю самостійна, п'є з чашки, а їсть з ложки. Заохочуй його за такі вміння і хвали. Не звертай уваги, що через таку самостійність обід дуже затягується, а після його закінчення, пелюшки і простирадла доведеться відправляти до прання. Нічого страшного, самостійність вимагає певних жертв!

Ти заглянула в свій щоденник, і виявила цікавий запис - до середини 11 місяців твоя дитина спритно поводиться з пірамідкою, може побудувати башточку з кубиків і вміє складати пазли. Все це просто здорово, і тут видна твоя величезна заслуга!

Фізичний розвиток дитини в 11 місяців

Те, що дитина пішла, стало можливим завдяки трьом істотних факторам:

  • мускульною сили;
  • темпераменту;
  • вмінню балансувати і утримувати рівновагу.

Також на перші кроки суттєвий вплив справила статура дитини - худенькі діти роблять це набагато раніше. Якщо у твого малюка спокійний характер, то він не буде поспішати робити свої перші кроки. Доведеться трохи почекати, поки настане його час.

Вагу він набирає як і раніше - не сильно інтенсивно і не швидко. Стабільні 400 г на місяць, до яких ти вже звикла, будуть і результатом 11 місяця. Ріст в 2-2,5 см також тебе нічим не здивує - відбувається звичайний процес фізичного розвитку дитини.

Це пояснюється досить легко - дитина активна, рухлива, швидка та напориста. Все це не дає йому суттєво поліпшити вагові показники. Хоча з іншого боку, можна задатися питанням: «А навіщо йому набирати вагу?». Якщо він буде стрімко її набирати, то вже не буде таким активним, жвавим, спритним. А це не дуже добре, для 11 місячного малюка!

Чим ви займетеся найближчим часом?

У дитини в 11 місяців розвивається розуміння мови, її усвідомлення, а також вивчення окремих фраз і виразів. До речі, багато педагогів схиляються до думки про те, що дрібна моторика безпосередньо пов'язана з мовними центрами. Чим більше дитина тренує пальчики, тим виразнішою і чіткішою становиться його мова. Тому продовжуй навчання словам за допомогою різних ігор, в яких в основному задіяні пальчики рук.

Навчання кольорам залишається в твоїй педагогічної програмі, і розповісти малюкові про різноманіття кольорових гам, ти можеш за допомогою кубиків або кілець пірамідки. Це взагалі універсальні іграшки, які не тільки розвивають дрібну моторику пальців малюка, але і є наочним прикладом для барвистих прикметників. Червоний кубик, синє колечко тощо - такі нехитрі фрази дуже корисно почути малюку. Більш того, вони дозволяють розібратися в кольорах, і правильно характеризувати предмети.

ПОРАДА! Крім перерахованих навчальних пристосувань, в іграх можна використовувати намиста, сортери, дрібні шматочки овочів і фруктів. Але при цьому, ти повинна пам'ятати про схильність дитини все пробувати на смак, тому забезпеч йому повну безпеку при розвиваючих іграх.

Книги, як і раніше залишаються одним з головних джерел знань, тому присвячуй якомога більше вільного часу їх прочитання.

Ось чому доведеться приділити пильну увагу, так це посадці дитини на горщик. У нього ще нічого не виходить, він промазує або падає, але прагнення зробити самостійно, вже є.

Чим ти годуєш дитину в 11 місяців?

Твоя дитина росте справжнім гурманом та великим прихильником апетитних і смачних страв. Він уже знає, що таке м'ясо, риба, птиця, овочі, крупи, фрукти. Малюк їх розкуштував, і тепер його щоденний раціон складається виключно з цих інгредієнтів. Оскільки основні страви він вже знає, то саме час переходити до десерту. Дитяче печиво - найкраще ласощі, тим більше для першого знайомства. Разом з компотом виходить прекрасна парочка, якій можна закусити основні страви. А ще їх можна їсти для невеликого перекусу, між сніданком і обідом, або полуднем і вечерею.

11 місяців дитині

Подавати дитяче печиво можна як готовими виробами, так і подрібнювати для йогурту або кефіру. А ще дитяче печиво має зручну форму, воно легко вміщається в ручку малюка. До речі, граючи з печивом, малюк також розвиває мілку моторику пальців. До того-ж воно не кришиться, легко засвоюється дитячим організмом.

Так що, такий десерт цілком підходить для дитини в 11 місяців.

А як здоров'я малюка в цей період часу?

Перехід від грудного молока до «дорослих» продуктів, характеризується стабілізацією стільця. Це нормально, але тільки в тому випадку, якщо затримка незначна за тривалістю. Якщо дитина відчуває біль, або у нього не виходить сходити до туалету, то негайно звертайся до дитячих фахівцях - педіатра та дієтолога. Якщо на ситуацію не звертати уваги і запустити її, дитина, щоб уникнути больових відчуттів при дефекації, буде намагатися придушити позиви. А це ще гірше для його дитячого шлунку.

Дитячі фахівці допоможуть тобі розібратися в події, призначать ефективний курс лікування, випишуть проносні препарати. Ти ж повинна переглянути меню дитини, виключити з раціону інгредієнти, що викликають запори. Більше рідини і не тільки в чаях і компотах, але і в перших стравах.

Крім цього, непогано було б готувати страви, які сприяють спорожнення кишечника. Це буряк або гарбузова каша з невеликою кількістю рослинної олії, а також пюре зі слив або абрикос. Кисломолочні продукти обов'язкові, як при запорах, так і в нормальному режимі.

Дитині слід давати не тільки фрукти, які пройшли спеціальну термічну обробку, а й свіжі яблука, банани, ківі - будь-які фрукти по сезону.

Підводимо підсумок

За минулий місяць, одинадцятий за рахунком, ти добре попрацювала, тепер саме час підвести підсумки. За цей час було багато і доброго, і поганого, але більше залишилося позитивних вражень, ніж поганих. У себе в щоденнику ти записала, що малюк вже добре розуміє мову дорослих, але спритно маніпулює при цьому. Якщо йому не хочеться чогось робити, про що його просять, він може просто схитрувати, прикинувшись, що нічого не чує і не розуміє, що слід робити. Таким хитрощам його ніхто не навчав, і звідки це у нього, ніхто не знає. Це дитяча вроджена хитрість, яка властива більшості малюкам. А ще він навчився танцювати навприсядки (утримуючись за опору) та плескати долонями в такт музики.

Продовжуй виховувати і тренувати дитину, вчи його прислів'ям і скоромовкам, віршам та пісням. Читайте разом книжки, і найголовніше, не забувайте про фізичні вправи, масаж, водні процедури і повітряні ванни!

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart