Щоденник молодої матусі: Малюку вже 7 місяців
Чого ми навчилися і що ще належить зробити протягом сьомого місяця?
Начебто тільки відзначали першу знаменну дату - півроку малюку, як непомітно пролетів місяць, і твоєму карапузові вже скоро буде сім. Ти дістаєш свій щоденник і переглядаєш зроблені записи про всі досягнення і перемоги дитини за минулий місяць. Ти з радістю читаєш, як він зосереджено дотягується до іграшок, а якщо не виходить, то повзе в їхньому напрямку. Або інтенсивно перевертається з живота на спинку та назад, що виходить вже досить спритно. Він старається, а ти підтримуєш його у всіх починаннях. І це приємно, як тобі, так і твоєму малюку. Ви розумієте один одного, навіть на відстані!
Що ще сталося в розвитку дитини в 7 місяців?
Ти, як і раніше, регулярно робиш записи про його фізіологічні показники і бачиш, що за минулий місяць він підріс на 2 см та поважчав в середньому на 600 г. Окружність грудей і головки також стали більшими, та за середньостатистичними показниками, аж на 0,5 см!
Якщо у твоєї дитини ще не прорізалися перші зубки, то це вже станеться найближчим часом. У деяких діточок ця радісна подія може відбутися і на 10 місяці. Індивідуальні особливості дитячого організму у кожного малюка різні, тому варто запастися терпінням, і просто чекати цього моменту.
ПОРАДА! В 7 місяців дитина стає надмірно допитливим і вбирає в себе всю отриману інформацію, наче губка. Частіше грай в пізнавальні ігри, задавай дитині питання «Де, хто, який?», І вказуй на предмети або напрямок.
В цей період часу буде корисно повторювати за дитиною вимовлені ним звуки, а у відповідь він буде робити те ж саме, слідом за твоїми словами. Чітко вимовляй букви, голосні і приголосні, і він їх буде повторювати. Нехай спочатку нерозбірливо, але з кожним разом все виразніше і правильніше.
Коли тато йде на роботу, то малюк приймає це близько до серця, і може навіть засмучуватися. Щоб він не сумував, краще перетворити прощання на забавну гру, і весело помахати дитині рукою. «Пока-пока», - цю фразу і жест він запам'ятає, і буде відповідати на них взаємністю.
У дитини вже добре натренована пам'ять, деякі слова і фрази він відразу впізнає і посміхається, коли їх чує. Але і нові він слухає з глибоким розумінням, намагаючись зрозуміти, що вони означають. Взагалі, він готовий грати хоч цілий день, особливо йому подобаються лічилки і приказки, такі, як «Сорока-Ворона». А гра в «Ку-ку» для нього найулюбленіша забава, яка його дуже тішить, смішить та веселить.
Твій малюк ще не розуміє, що можна робити, а чого не можна, тому дуже часто, коли ти намагаєшся його зупинити, він сприймає це як продовження гри. Заливистий сміх буде тобі відповіддю, але дочекатися припинення пустощів, навряд чи вийде!
Твій шибеник дуже активний, тому тобі треба постійно перебувати з ним, щоб підстраховувати, оберігати, не допускати, тощо. Дитина вже настільки зміцніла та натренувалася, що існує ймовірність його швидкого вставання на ніжки. Головку він тримає прямо, масаж і щоденні вправи зміцнили хребет. Так що чекай, до кінця сьомого місяця, він вже буде стояти!
Чому ще навчився твій малюк за 7-м місяців?
Дитина тепер знає, що м'ячик круглий, кубик квадратний, а іграшка м'яка і приємна. Він без особливих зусиль бере їх до рук, перекладає з однієї долоні на іншу, обов'язково пробує на смак, трясе та розглядає.
Крихітка відрізняє предмети не тільки за формою, а й за кольорами. Природно, що для нього найцікавіші іграшки - це яскраві і кольорові, а ось до нейтральних тонів, малюк поки ще байдужий.
Будь уважно - якщо дитину зацікавить яскравий предмет, то він буде всіма силами намагатися дістатися до нього! Якщо інтерес не згасає, то дай йому розглянути цей предмет, щоб він міг потримати його в долонях, поперекладати та пограти з ним.
Чому ще можна вчитися в цьому віці?
Майстерність їсти самостійно ложкою, поки ще важкодоступна завдання для твого малюка. Але він дуже старається і бажає цьому навчитися. Адже він уже бачив, як їдять дорослі, чому б самому не спробувати? Правда мамі доведеться трохи повозитися з пранням, тому що більша частина пюре виявиться на одязі дитини, але ж не кожне тренування або урок проходять гладко та легко. Ти можеш допомогти малюку, взявши другу ложку, з якої і будеш годувати дитину. Одна - йому, друга - тобі, так і впораєтесь з цілою тарілкою овочевого пюре або каші.
ПОРАДА! Щодня розвивай дрібну моторику дитини, це зробить його руху точними і спритними. Вчи карапуза брати пальчиками дрібні шматочки фруктів або овочів. Це для нього буде цікаво - брати і їсти. Такі вправи допоможуть дитині брати дрібні предмети, міцно утримувати їх в своїх ручках, не роняти та не випускати.
Масаж і фізичні вправи також залишається актуальними, тому переривати заняття не можна. Повзання, вставання, перевертання - все це добре зміцнює загальний стан дитячого організму, розвиває м'язи рук, ніг, живота, шиї і спини.
Учи з дитиною нові слова, описуй предмети та іграшки. Читайте барвисті книги, вчіть приказки та лічилки. Це обов'язковий мінімум для всебічного розвитку дитини, і це треба розуміти!
Як йдуть справи з годуванням в цьому віці?
Якщо першою «дорослою» стравою, яку покуштувала дитина, була каша, то тепер саме час переходити на корисні овочі. Якщо навпаки, він спочатку спробував овочеве пюре, то настає час гречаної або рисової каші. Готувати каші не складно, головне подрібнити крупу і відварити у воді.
Якщо у тебе немає часу або бажання, то ти можеш купувати вже приготовані каші, які тільки буде треба залити теплою водою.
Грудне харчування як і раніше є основним, але овочеві пюре і каші, також входять в раціон крихітки. Він сам знає, скільки йому потрібно з'їсти, але ти теж тримай це питання під контролем, щоб не перегодувати дитину.
А як здоров'я у крихітки?
У твоєму щоденнику додалася запис про те, що твоя дитина стала спритнішою, сильнішою, дуже жвавою. Так воно і повинно бути, адже йому вже скоро виповниться сім місяців! Ось що ти неправильно робиш, так це те, що уважно стежиш, щоб він не стягував шапочку, не знімав шкарпетки, вкриваєш його додатковим пледом. Це зрозуміло, коли ти гуляєш з малюком по вулиці, а ось у квартирі цього робити не треба. Твоя дитина постійно рухається, і відповідно, не мерзне.
ПОРАДА! Зайва одяг не тільки заважає, але і сковує рухи, не дозволяє вільно рухатися. А ще в ньому малюкові жарко та цей одяг парить. Ти звернула увагу на те, що в складочках шкіри, під пахвами, під шийкою або в паху, вже з'явилася пітничка? Це наслідки надмірного укутування, великої кількості теплого одягу. Тому не сильно старайся з паркими речами, особливо якщо дитина вдома, в прогрітій кімнаті.
Пітника під шийкою може бути спровокована поточної слинкою, яка стікає на комірець кофтини, і він постійно мокрий. Щоб вирішити цю проблему, відвідай дитячий магазин і купи кілька нагрудників з натуральної, екологічно чистої тканини. Якщо будеш міняти їх досить часто, то скоро пітниця під складками шийки пройде.
Обов'язково роздягай дитини догола, і влаштовуй йому повітряні ванни - нехай маленький організм дихає повітрям і загартовується. 10-15 хвилин перебування в роздягнутому стані буде досить, зате здоров'я зміцнитися, а шкіра провітриться.
Тепер твоя дитина доросла і її можна купати не тільки у воді, але і в протизапальних настоях з різних трав. Як і раніше, витирати шкіру не слід, а треба її тільки промокати.
І будь ласка пам'ятай, про що ми говорили раніше - зайвий одяг не потрібен, від нього тільки одна шкода і ніякої користі. Коли температура в кімнаті опускається нижче 18 градусів, то тоді потурбуйся про теплі шкарпетки та кофтини. Якщо вище цього показника, значить, додатковий одяг не потрібен.
ПОРАДА! Якщо хочеш перевірити, чи не холодно дитині, то торкнись його спинки. Якщо вона не холодна, значить все в порядку, малюкові тепло і комфортно.
Підводимо підсумок
Увечері, коли дитина вже заснула, ти сідаєш за свій щоденник молодої матусі і додаєш нові записи. Ти пишеш про те, що дитина рухлива, активна і навіть має гарну силу для свого віку. Це чудово, за тебе можна тільки порадіти. Ти все робиш правильно, як в питаннях годування, так і навчання, тому результат відмінний. Не зупиняйся, продовжуй виховувати і тренувати малюка, створюючи йому комфортні умови.
Тепер тобі треба більше йому читати і розповідати, бажано використовувати нескладні двовірші або легкі чотиривірш, вони швидко запам'ятовуються і сподобаються твоїй дитині. Твій малюк зараз відкритий для свіжої інформації, тому такий момент упустити не можна. Також до іменників додавай прикметники, щоб той чи інший предмет асоціювався у дитини з його якісними характеристиками.
Не забувай показувати дитину лікарю, стеж за його фізичним станом: як він росте, розвивається, набирає у вазі. Всі дані записуй у свій зошит, в якому ти ведеш хронологію розвитку дитини. Це не тільки корисні, але й цінні записи, які ти обов'язково, коли не будь покажеш своєму малюку!