Ранній розвиток дитини

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Усі батьки хочуть виростити свою дитину успішною, освіченою і талановитою

Основоположники методик раннього розвитку говорять, що займатися можна вже з перших місяців життя немовляти і тоді навіть дворічний малюк в змозі навчитися читати і рахувати, не кажучи вже про безмежні можливості його кругозору.

Види розвиваючих методик

Одна з найпопулярніших методик на сьогоднішній день – методика Монтессорі. Марія Монтессорі дуже довгий час працювала з особливими дітьми. Її методика дозволяє розвивати дрібну моторику, образне і логічне мислення, уяву, самостійність. Методика приділяє увагу розвитку повсякденному житті, сенсорному сприйняттю, математики, рідної мови і навколишнього світу. У цьому йому допомагають спеціально розроблені автором посібники. Якщо батьки захочуть займатися з дитиною за цією методикою, доведеться витратитися на їх придбання, їх досить багато. В основному ця методика підійде дуже спокійним дітям, уважним і посидючим, тому що з перших занять занурює дитину в справжній навчальний процес. У методиці не приділяється час на фізичний, творчий та емоційний розвиток дитини.

Ранній розвиток дитини

Однією з найуспішніших і ефективних є методика Глена Домана. Займатися по ній можна вже з трьох місяців кілька разів в день. Для занять потрібно велику кількість карток із зображенням різних тварин, фруктів, рослин тощо. На картках повинно бути чітко написано червоним кольором назву зображуваного предмета, в подальшому це допоможе в навчанні дитини читання. Картки дуже швидко показують дитині, але в руки не дають. Тривалість заняття 7-10 секунд, але за день їх повинно бути декілька десятків. Картки постійно треба оновлювати. Доманом розроблена ціла система, як це зробити. Також велика увага приділяється фізичному розвитку дитини, адже як вважав Доман, без руху неможливий розвиток мозку. Мінус цієї методики в тому, що вона спрямована на розвиток тільки зорового і слухового сприйняття інформації, але не розвиває емоційне і тактильне мислення. Від цього страждає ініціативність, допитливість майбутнього генія.

Ранній розвиток дитини

В системі Нікітіних на перше місце виступає фізичне здоров'я дитини. День обов'язково починається із загартовування і зарядки. Велика увага приділяється самостійній діяльності дитини, як таких занять не проводиться. Посібники в основному являють собою головоломки на розвиток логічного мислення, в яких дитина повинна розібратися самостійно, без допомоги дорослих. Так чи інакше, більшість сучасних батьків виховують своїх дітей саме за цією системою, навіть не здогадуючись про це. Мінусом її є відсутність індивідуального підходу до дитини.

Ранній розвиток дитини

Методик раннього розвитку дітей велика кількість, і щорічно з'являються нові. Якщо батьки вирішили займатися з дитиною по одній з них, є ряд правил, яких слід дотримуватися:

  • заняття повинні проходити в формі гри;
  • заняття повинні бути нетривалими за часом, на першому етапі лише кілька хвилин, поки дитина не втратить інтерес до подій;
  • якщо заняття не викликають інтересу у дитини, їх варто припинити і повторити спробу через деякий час;
  • не слід чекати блискавичних результатів від занять;
  • не слід порівнювати свою дитину з його однолітками, всі діти індивідуальні.

У методик раннього розвитку є один великий плюс – можливість виростити свою дитину генієм. Але є і ряд мінусів:

  • якщо батьки будуть сильно перевантажувати дитину заняттями, у неї можуть виникнути нервові розлади, так само це може відбитися на його фізичному здоров'ї;
  • якщо все дитинство дітей було пов'язано із заняттями, то шкільна освіта не викличе у них інтересу;
  • всьому свій час. Те, що півторарічний малюк буде вчити протягом півроку, чотирирічний вивчить за два тижні;
  • правильно виконане завдання ще не показник розумового розвитку дитини, можливо у нього просто хороша пам'ять;
  • знання, які не використовуються на практиці довгий час, дуже швидко забуваються.
    Ранній розвиток дитини

Ранній розвиток дитини – прекрасна і благородна ідея. Але в першу чергу в усьому потрібна міра, не треба впадати в крайнощі. Батьки повинні добре розуміти свого малюка і бачити його потреби. Головне в житті кожної дитини – це любов і турбота з боку батьків. Якщо він не буде отримувати її в достатній кількості, ніякі заняття і методики не зроблять з нього успішної людини.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart