Чи повинна дитина займатися музикою?
Багато батьків негативно ставляться до музичного виховання свого чада, вважають це зайвим і непотрібним. Головне для них, щоб дитина росла і розвивалася нормально, без фізіологічних відхилень, а музика, це так, несерйозне захоплення і марна трата часу.
Інша категорія батьків, навпаки, за естетичне і культурний розвиток дитини за допомогою музики. Вони вважають, що музика дає можливість вирости дитині всебічно розвиненою особистістю, з міцною нервовою системою і з незмінним почуттям «прекрасного».
Кожна батьківська група вважає, що вона має рацію, і тому цей спір нескінченний та безперервний.
Фахівці в цій суперечці стали на бік другої батьківської групи, так як виховання музикою впливає не тільки на естетичний розвиток, але і фізіологічний. При прослуховуванні композицій, у дитини активується слух, заспокоюється нервова система, розвиваються позитивні асоціації і тяга до піднесеного. Тобто, це не безцільно витрачений час, як вважають тата і мами з першої групи, а цілком нормальні розвиваючі процеси.
Навчаючись грі на будь-якому музичному інструменті, відбувається розвиток дрібної моторики пальців, фізичних здібностей дитячого організму, координації рухів. Тому, футбол або плавання це добре, але і музика повинна обов'язково бути присутнім в житті дитини.
Коли можна дитину навчати музиці?
Це питання турбує багатьох батьків, які вирішили зайнятися музичним вихованням свого чада. Навчати музиці можна з самих пелюшок, включаючи неголосно програвач або плеєр. Музика повинна бути наповнена змістом, нести в собі позитивні емоції і обов'язково бути мелодійною. Але ні в якому разі не агресивною. Композиції Space або мелодії Енніо Морріконе, допоможуть розвинути музичний слух і почуття такту.
З класиків треба віддати перевагу Шуберту, Штраусу, Глінці, Римського-Корсакова і багатьом іншим знаменитим композиторам. З приводу музики Бетховена звучить двояка думка - з одного боку вона динамічна і експресивна, з незабутнім лейтмотивом, з іншого, вона дуже складна для сприйняття маленькою дитиною. Тому краще залишити її прослуховування на більш пізній вік, коли дитина усвідомлено буде слухати музичні твори.
Музика природи
Спів птахів, шелест вітру, шелест листя - такими незвичайними композиціями наповнений оточуючий нас світ. Дайте можливість дитині прислухатися до музики природи, отримати насолоду від дотику з природним середовищем.
Це теж дуже корисно для естетичного і гармонійного розвитку особистості, з якими рисами ви бажаєте бачити свого малюка.