Лайфхак для здорового і міцного сну дитини

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Сім лайфхаків для здорового сну дитини

Багато батьків практично щовечора стикаються з однією і тією-ж проблемою: як швидко вкласти дитину спати, щоб вона швидко і без капризів заснула? Багато тат і мам пробують різні методи, але не завжди це у них виходить.

Укласти дитину спати – це справжнє мистецтво, оволодіти яким повинні всі мами і тата. Для кожного віку дитини існує свій розпорядок дня, дотримуватися якого слід кожному з батьків. Так, для дітей дошкільного віку уві сні проходить 10-12 годин, в тому числі і денний сон малюка. Якщо він не вибрав  належний час для сну, то  стає дуже дратівливим, не контролюючи своїх негативних емоцій.

Слід зазначити, що єдиного загального правила, як вкласти дитину спати, не існує, проте виконання розпорядку дня і оздоровчі процедури допоможуть їй налаштуватися на сон, і відновити витрачені за цілий день сили.

Сон – пріоритет для всієї родини

Для початку треба встановити час сну, який є обов'язковим для всіх членів сім'ї. Причому дотримуватися цього графіка треба, навіть у вихідні дні. Дитина поступово звикне до такого розпорядку дня, і буде з радістю у встановлений час лягати спати. Якщо вона почне засипати протягом 15-30 хвилин, то дитина  втягнеться в режим, який їй підходить. Підйом буде легкий і швидкий, а до наступного сну, малюк буде досить бадьорим і енергійним. Оскільки таке правило встановлено для всіх, дитина, бачачи те, що дорослі теж збираються поспати, з легкістю втягнеться в такий режим і буде його дотримуватися без каприз, і істерик.

Усунути проблеми, котрі відволікають від сну

Таких причин досить багато, і відразу побороти все, неможливо. Наприклад, утруднене дихання не дає малюкові спати, тому він ворушиться і часто прокидається. Слід поговорити з терапевтом про цю проблеми, пройти діагностику і в разі необхідності, лікування.

Придумати алгоритм дій приготування до сну

Одні і ті-ж монотонні дії, спрямовані на підготовку дитини до сну, поступово привчать його до думки про те, що настає час спати. Прийом ванни, миття рук, і інші процедури вкажуть на те, що час для гри вже закінчено, і пора лягати спати. Так дитина, виконуючи цей алгоритм дій, зможе налаштуватися на сон, і сама буде поспішати заснути.

Почуття колективізму

Дії тата і мами щодо сну повинні збігатися, в іншому випадку одного із батьків відчує непокорство. Ще краще, якщо самого малюка залучити до обговорення питань, планування сну. В такому випадку він буде розуміти, наскільки важливий сон в житті кожної людини, і буде прагнути не порушувати цей ритуал.

Вибір комфортного одягу

Це, мабуть, найголовніший елемент, всієї процедури підготовки до сну. М'який і зручний одяг не буде дратувати малюка, створить спокійну і комфортну обстановку в дитячому ліжечку. Слід враховувати той момент, що діти дуже часто вночі скидають ковдру, тому одяг має бути досить теплим, щоб малюк не замерз.

Створити умови для сну

Дитяча кімната повинна бути досить теплою, без зайвого шуму і проникнення яскравого світла. Така обстановка допоможе йому розслабитися, і спокійно заснути. Якщо дитині не подобається повна темрява, то дитячий світильник допоможе йому розслабитися і спокійно заснути.

Улюблена іграшка замість няні

Засипати зі своєю улюбленою іграшкою, малюк буде в гарному настрої. А як-же інакше, адже він лягатиме спати зі своїм кращим другом, який вночі буде охороняти його безтурботний сон. Будь-яка з іграшок вселить в дитину впевненість у безпеці, тому сон його буде досить міцний і здоровий. Ну а вранці малюк прокинеться бадьорим і енергійним, і приступить за виконання своїх невідкладних справ.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart