Як захистити дитину від лікарської помилки

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як захистити дитину від лікарської помилки

Те, що медики допускають лікарські помилки, не є великим секретом, і це жахливо. Але коли помиляються педіатри, то це кричущі випадки, яких просто не має бути. Однак, статистика невблаганна, і показує невтішні дані, коли дитячі лікарі ставлять неправильний діагноз або призначають неправильний курс лікування. Крім різних ускладнень, непоправної шкоди дитячому організму, можуть наступати ще летальні випадки. Тому, у випадках, коли дитина хворіє, батьки повинні бути гранично уважні, не усуватися і не перекладати відповідальність на педіатрів, а разом з ними контролювати перебіг захворювання, постійно перевіряти встановлений діагноз, і вимагати ефективного лікування.

Громадська організація «Ліга захисту пацієнтів» має достовірні дані щодо підтвердження неодноразових випадків лікарських помилок, що призводять до тяжких втрат. За відомостями цієї організації, в країні щорічно трапляється 50 тис. смертельних випадків через непрофесіоналізм лікарів або їх недбалості. Жахливі дані щодо випадків, від яких ніхто не застрахований

Але як захистити дитину від лікарської помилки, не маючи відповідної кваліфікації і знань? Батьки не повинні залишатися осторонь, повністю покладаючись на професіоналізм педіатра. Йому потрібно розповідати про всі симптоми, які викликають занепокоєння, задавати питання і цікавитися не тільки про курс лікування, але і можливі протипоказання і негативні наслідки. Інформованість батьків у багатьох випадках дозволяє своєчасно виявити серйозні небезпеки для дитячого організму, визначити симптоми захворювання, і здійснити оперативне медичне втручання.

Вибір лікаря

Життя і здоров'я дитини це найголовніша цінність для будь-якого з батьків, тому контроль над медиками та їх роботою, повинен бути максимальний. Якщо компетентність педіатра викликає хоч найменший сумнів, то слід підібрати лікаря, про професіоналізм якого не доведеться турбуватися.

Але справа не тільки в знаннях і уміннях педіатрів. Не рідкісні випадки, коли дитячі лікарі не прислухаються до інформації, озвученої батьками, досить часто вступають з ними в конфлікти, не звертають уваги на поведінку і симптоми. Такі порушення лікарської етики також можуть привести до негативних наслідків, тому краще відразу підібрати педіатра, який здатний слухати і чути. Для батьків важливо знайти лікаря, з яким складуться довірчі відносини.

Інша думка ніколи не буде зайвою

Якщо батьки засумнівалися в компетенції педіатра, не знайшли з ним спільну мову і звернули увагу на те, що він їх не чує (навмисне чи несвідомо), то треба негайно звернутися до іншого фахівця. Це допоможе звести до мінімуму лікарську помилку, більш об'єктивно визначити стан дитини. Звертаючись до іншого педіатра, можна уникнути негативних наслідків при неправильно встановленому діагнозі, тим самим захистити дитину від лікарської помилки. Якщо різні лікарі, незнайомі один з одним, підтвердять або спростують поставлений діагноз, то це означає, що захворювання виявлено вірно / невірно, і слід вдатися до оперативних дій.

Контроль за призначеним лікуванням

Ще одним способом захистити дитину від лікарської помилки є контроль над курсом лікування. При його призначенні, коли лікар виписує препарати, слід поцікавитися про їх особливості та властивості, протипоказання і наслідки. Якщо відповідь педіатра не задовольнила батьків, то в іншому місці можна отримати вичерпну відповідь. Аптека, Інтернет, інший педіатр – не важливо, де буде отримана правдива і об'єктивна інформація про запропонований засіб і, головне, щоб він не зашкодив дитині.

П’ять і більше препаратів, призначених для проходження курсу лікування, можуть негативно позначитися на здоров'ї, а такі факти можна зустріти досить часто. При такій поліпрогмазії ризик побічних ефектів зростає приблизно на 20%, що вже має турбувати і хвилювати. У таких випадках краще перевірити ще раз призначений курс лікування і препарати, які застосовуються, переконавшись в користі, а не у виникненні побічних ефектів.

При відвідуванні медичного закладу, батькам слід проявляти максимальну активність – цікавитися, запитувати, в деяких випадках навіть сперечатися, оскільки від цього залежить здоров'я вашої дитини. Головне – не нашкодити, а вилікувати дитину, не заподіявши її здоров'ю навіть незначної шкоди.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart