Для будь-якого періоду часу, завжди властиво наявність сезонних захворювань.
Методи лікування бувають різні, але завжди ефективними вважаються народні засоби. Найчастішим захворюванням, якому піддається дитина, це застуда, тому батьки досить часто використовують народні засоби від неї. Але не всі рецепти та методи лікування корисні для дитини, оскільки деякі з них таять пряму небезпеку для малюка.
Фахівці вважають, що народні методи лікування можуть застосовуватися в якості додаткового лікування, а не основного, оскільки вони не замінюють ліків. Деякі методи не приносять користі, а деякі можуть завдати істотної шкоди дитячому організму. Спробуємо розібратися в цьому питанні, і в першу чергу відзначимо шкідливі і небезпечні для дитячого організму.
Трав'яні чаї і настої
Досить часто в якості лікувальних препаратів, використовуються рецепти трав'яних чаїв, а також настоїв. Без попередньої консультації з дитячим лікарем застосовувати ні в якому разі не можна. Це обумовлено тим, що багато трав, що входять в різні збори, можуть викликати алергічні реакції, або індивідуальні непереносимості. Малюкам до 3-х років взагалі не рекомендується давати трав'яні збори та чаї, оскільки вони можуть викликати збої в імунітеті дитини.
Інгаляції
Досить популярні у деяких мам такі процедури, як інгаляції з травами або вареною картоплею. При таких процедурах ймовірність виникнення опіків дихальних шляхів, оскільки температура пара не контролюється, і її неможливо регулювати.
Розтирання
Таких процедур, як розтирання оцтом, ні в якому разі допускати не можна, оскільки вони можуть привести до серйозних ускладнень та інтоксикації організму. Ніжна шкіра дитини пропускає через себе шкідливі речовини, що завдає істотної шкоди
Термічні ванночки
Дуже популярні у мам термічні ванночки з гірчицею. Ця процедура не може вплинути на профілактику захворювання, а різкий перепад температури, тільки завдасть серйозної шкоди здоров'ю дитини.
Банки
Ставити їх дитині самостійно заборонено, оскільки вони можуть завдати непоправної шкоди дитячому організму. Найбільш негативні наслідки – опіки і утруднення дихання через приплив крові.
Цибуля і часник
Незважаючи на те, що ці городні культури мають високі бактерицидні властивості, вони можуть викликати опіки, тим більше верхніх дихальних шляхів. Краплі соку цибулі і часнику досить сильний засіб, і при попаданні на шкіру, також можуть викликати суттєві опіки.
Серед корисних народних засобів для дитячого організму, можна виділити відвари з шипшини, брусниці, журавлини. Вони здатні виводити мікроелементи з дитячого організму, тим самим сприяючи швидкому одужанню.
Як жарознижуючий засіб, досить ефективна малина, оскільки вона в своєму складі містить саліцилову кислоту. Також серед корисних процедур можна відзначити промивання носа морською сіллю і прогрівання носа вареним курячим яйцем.
Але в будь-якому випадку, це не основні препарати для лікування, а тільки додаткові, застосування яких має бути рекомендовано педіатром.