Що робити якщо дитина проковтнула чужорідне тіло

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Діти у віці до трьох років досліджують світ, вкладаючи в рот якомога більше.

Таким чином, аспірація чужорідного тіла зазвичай зачіпає малюків у віці від шести місяців до чотирьох років; хлопчиків приблизно в два рази частіше, ніж дівчаток.

Більшість дрібних предметів, які проковтують, таких як продукти харчування (особливо арахіс, виноград, шматочки м'яса), проходять через травний тракт без будь-яких проблем. Після переходу з стравоходу в шлунок вони виводяться зі стільцем протягом декількох годин.

Що робити якщо дитина проковтнула чужорідне тіло

Винятки, які слід видаляти негайно

Кнопкові батареї – небезпечий не витік лужної речовини, а потік струму, який може початися в шлунково-кишковому тракті. Гідроліз тканинної рідини призводить до вивільнення негативно заряджених іонів гідроксиду. Як заходи першої допомоги лікарі радять годувати дитину медом, що обмежує пошкодження слизової оболонки.

Два або більше ігрових магніти, вони повинні бути вилучені до того, як потраплять в кишечник, і стануть недоступні. Магніти можуть за рахунок адгезії один до одного затиснути слизову оболонку кишечника і тим самим пошкодити її. Окремі магніти нешкідливі.

Якщо об'єкти зупиняються в стравоході, вони, швидше за все, будуть більшими, нерегулярними і гострими, які можуть викликати травму або зачепитися при ковтанні. Часто це кнопкові батарейки, монети, ігрові магніти, а також більші продукти харчування. Якщо чужорідне тіло залишається застряглим у верхній частині стравоходу в небезпечній близькості від трахеї, гортані можуть стискатися, що призводить до утруднення дихання або навіть до удушення. Крім того, пневмонія або інші ускладнення можуть розвинутися протягом 24 годин. Чим довше застрягле чужорідне тіло залишається в одному місці, тим вищий ризик непрямого пошкодження, такого як пошкодження слизової оболонки, кровотеча і запалення.

Що робити якщо дитина проковтнула чужорідне тіло

Наступні симптоми можуть вказувати на вдихання або проковтування стороннього предмета дитиною: раптовий початок кашлю із задишкою без ознак інфекції, дихальні шуми, хрипи, можливо сині губи, захриплість, задуха, блювота, утруднення ковтання, слинотеча, занепокоєння, біль в області шиї і болю в животі.

Вдихання або проковтування чужорідних тіл у дітей грудного та молодшого віку з описаними симптомами є нагальною проблемою і вимагає негайної медичної допомоги! Для цього достатньо зателефонувати за номером екстреної допомоги, зазначивши, що це невідкладна (дитяча) ситуація.

Невідкладні заходи: тримайте голову вперед і дозвольте їй кашляти.

Енергійно постукайте тильною стороною долоні між лопатками або струсіть дитину.

УВАГА: у дітей першого року життя переконайтеся, що голова в достатній мірі підтримується (ризик отримання травми).

Якщо дихання утруднене, дитину перевертають, кладуть на стегно і починають 2 - 3 пальцями компресію грудної клітини (масаж серця). При цьому рот відкривається і ретельно оглядається на наявність сторонніх предметів вказівним пальцем.

Що робити якщо дитина проковтнула чужорідне тіло

У разі постійного кашлю, завжди звертайтеся до лікаря! У разі крайньої необхідності дитина може бути обстежена під загальним наркозом для видалення стороннього предмета. Це робиться в лікарні за допомогою щипців або, в більш глибоких місцях, за допомогою катетера або гнучкого ендоскопа під загальним наркозом.

Ні в якому разі ви не повинні намагатися видалити будь-яке видиме чужорідне тіло з рота пальцем. Таким чином, ви просто штовхаєте його всередину.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart