Як загартовувати немовля

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Основа основ, без якої ніяке загартовування спеціальними методами не буде ефективним, це дотримання щоденного здорового режиму життя.

Свіже повітря в кімнаті дитини необхідне. Кожні 2-3 години по 15-20 хвилин треба провітрювати кімнату. Якщо дитина народилася взимку, то тут же в кімнаті з відкритим вікном або кватиркою будуть проходити і перші його прогулянки.

Влітку перші прогулянки можливі відразу після виписки – не треба тільки тримати дитину на відкритому сонці. Перші прогулянки короткі – 15-20 хвилин. Поступово їх тривалість збільшується, так що в підсумку дитина буде проводити на відкритому повітрі по декілька годин, кілька разів на день. Як скоро настане цей час – залежить від клімату, пори року, погоди, здоров'я дитини. Якщо поблизу є сад, гай, ліс, то краще гуляти в них, а не по міських вулицях.
Як загартовувати немовля

Обличчя дитини під час прогулянки відкрито! В крайньому випадку, на рівні рота, можна зробити парканчик з краю конверта або ковдри, з серветки. Не потрібно, щоб він прилягав до рота.

Закриваючи весь час рота, ми змусили б дитину дихати затхлим і перегрітим повітрям, збільшуючи ризик застуди від першого ж ковтка холодного повітря.

Щоденне купання перед вечірнім годуванням – це і гігієна, і загартовування. До початку другого місяця краще кип'ячена вода. Температура її збігається з температурою тіла або трохи вище – 36-37°. Купання триває 3-4 хвилини і закінчується обливанням водою на декілька градусів більш прохолодною, ніж та, в якій купали. З другого місяця різницю температур води для купання і ополіскування можна поступово збільшувати – на частки градуса, так як немовля дуже чутливе до різниці температур. Тут як раз стане в нагоді термометр для води.

Як загартовувати немовля

Спеціальні загартовуючи процедури зацікавлюють далеко не всіх батьків. У свій час було модне підводне плавання немовлят. Зараз в Санкт-Петербурзі група батьків вважає за потрібне зимове купання у відкритій воді (клуб «Невські моржата»), хоча у лікарів багато обґрунтованих заперечень проти цього способу загартовування. Є чимало інших систем і методів загартовування. Не вдаючись в їх тонкощі, ми хочемо зробити кілька зауважень про загальний підхід до загартовування.

Загартовування – НЕ вилазка за здоров'ям, а спосіб життя. Не можна позакаляти і кинути, думаючи, що тепер дитина загартована на все життя. Після припинення загартовування досить швидко настає зрив пристосувальних можливостей організму, і діти починають хворіти. Це можна побачити на прикладі дітей, батьки яких припиняли підводне плавання після півроку-року занять.

Багато особливих систем загартовування (не всі, але багато) – данина капризно мінливій моді. Зміна таких систем, часто побудованих на абсолютно протилежних принципах, тільки послаблює дитину. Краще вибирати такі методи і способи загартовування, які ви здатні виконувати.

Останнім часом стало хорошим тоном говорити, що ось, мовляв, хворіли-хворіли, лікувалися-лікувалися, але ви ж знаєте нашу медицину – толку ніякого, а почали голодувати (бігати, купатися в ополонці, перейшли на сироїдіння, зайнялися медитацією тощо) – і все немов рукою зняло. Те ж говорять і про загартовування дітей. Але придивившись до цих систем, неважко виявити, що вони не спростовують, а підтверджують вимоги медицини: не переїдати, рухатися, одним словом, вести фізично і духовно здоровий спосіб життя. Виховання цього здорового способу життя, починаючи з перших днів, і є основа загартовування. Не півгодини в день на загартовування, а загартовування кожною хвилиною життя.

Як загартовувати немовля

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart