Недолік сну шкідливий для здоров'я
Багато людей в силу різних причин відмовляються спати належний час, і вважають за краще спати. Вони проводять цей час з користю або без, дивляться телевізор, читають книги, спілкуються в соцмережах. Прання, приготування їжі, прибирання - полуношники воліють робити домашні справи в нічний час доби, замість того, щоб ніжитися в теплому ліжку.
Вчені, ґрунтуючись на результатах численних досліджень, стверджують, що людина повинна спати від 6 до 8 годин на добу. Недосипання або пересипання в однаковій мірі небезпечно для здоров'я і користі йому не принесе. Такі крайності, як сон по 4 години на добу, або, навпаки, до 12 годин, надають на людський організм негативні впливи, в кожному разі, по-різному.
Пересипання позначається на роботі кишково-шлункового тракту та розумової діяльності, а недосипання стає проблемою для серцево-судинної і нервової системи.
Які хвороби можуть виникати при недосипанні
В першу чергу страждають м'язи і артерії, на які короткий сон робить негативний вплив. У людей, з неправильним обміном речовин, високим рівнем холестерину в крові, може розвинутися цукровий діабет 2-го ступеня, а ризик інсультів зростає в два рази!
Брак сну - це стрес для організму, при якому відбувається сплеск цукру в крові, що тягне до розвитку діабету. Тому особам, схильним до цього захворювання, слід дотримуватися норми, і спати не менше 6-8 годин на добу.
Серце має відпочивати і працювати не так активно, як під час неспання. Коли людина спить, кровообіг стає рідше, у неї врівноважується пульс і дихання. Всі органи сплять, разом з людиною. Але коли вона прокидається, то і вони змушені здійснювати підйом та працювати на повну потужність. А це посилює знос людських ресурсів і призводить до дуже тяжких наслідків.
Короткий сон розвиває депресію
З психологічної точки зору недолік сну сприяє виникненню депресії. Сон людині потрібен не тільки для відновлення фізичних сил, але і для встановлення рівноваги в психологічній, емоційній сфері. Коли людина спить, то він не думає про злободенні проблеми, неприємності на роботі або нестачі грошей. І чим довше він перебуває в такому стані, тим краще для його мозку - ці проблеми його не турбують так активно, як в період неспання.
При недосипанні виснажуються психологічні та енергетичні ресурси, що нерідко призводить до депресії.
Тому всім полуношникам слід відкласти нічні справи на день, а самим скористатися нічним часом за призначенням - для відпочинку мозку і організму в повному обсязі.