Легка забудькуватість - проблеми зі здоров'ям або норма?
Провали в пам'яті - це серйозна проблема, якої стривожені багато наших співвітчизників. Чи не ті провали, через які не пам'ятаєш, де залишила мобільний телефон або поклала рукавички, а ті, більш суттєві і реальні. Наприклад, що робила вчора або на минулому тижні, а ще гірше, що повинна зробити завтра, і де тобі слід бути присутньою.
Ця проблема має різні джерела, які вказують на супутні захворювання, до лікування яких слід приступити негайно.
Черепно-мозкова травма
Неможливість утримати отриману інформацію в голові, фахівці пов'язують з безліччю факторів, одним з яких є травма голови. При її отриманні, пам'ять значно погіршується, а то і зовсім «губиться». Чим сильніше була травма, тим гірші наслідки. Слід негайно звернутися до невролога, який направить на МРТ, а після вивчення результатів, буде вибраний оптимальний варіант лікування.
Порушення психічного характеру
Чи не запам'ятовування можуть бути викликані психічними розладами, наприклад, у хворої може спостерігатися «синдром Корсакова». При цьому захворюванні блокується можливість запам'ятовувати поточні події, з'являтися помилкові спогади, але при цьому добре зберігаються минулі спогади. Слід негайно звернутися до фахівців-психіатрів, і пройти всебічне обстеження.
Атеросклероз
Судини головного мозку можуть бути схильні до змін, внаслідок чого зменшується приплив крові. Від цього і страждає пам'ять, знижується концентрація уваги, хворого переслідують головні болі.
В цьому випадку, при виявленні подібних симптомів, рекомендується відвідати невролога, який направить на проходження досліджень артеріальних судин і на здачу крові на холестерин.
Цукровий діабет
У хворих, які страждають від цього поширеного захворювання, товсті стінки судин ще більше товщають, а тонкі просто перекриваються. Внаслідок чого порушується надходження крові до головного мозку і це сильно впливає на пам'ять.
Здача крові на цукор дозволить вибрати ефективний спосіб лікування, а також правильне харчування та розпорядок дня.
Крім перерахованих захворювань, сприяє провалів пам'яті хвороба Альцгеймера, яка може довести до недоумства. Вона, як правило, виникає після 60 років, відчуття минулого і сьогодення змінюються, а сам хворий стає егоїстом і погано уживався людиною. У цьому випадку потрібна професійна медична допомога, з повним комплексом лікування.
На стан пам'яті можуть впливати захворювання щитовидної залози і остеохондроз, а також депресія. У всіх випадках потрібне оперативне втручання фахівців, які встановлять точний діагноз і виберуть оптимальний курс лікування. Адже самостійно зрозуміти, чому відбуваються «провали» в пам'яті досить складно, тому тільки сучасна медицина здатна виявити проблему і кваліфікувати її за наявними симптомами.