Як жінці уникнути депресії в критичному віці

User Rating: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Опис проблеми та можливі шляхи подолання емоційної кризи і депресії в критичному віці

Збій в роботі жіночої репродуктивної системи, наступ проблемних гормональних змін, відбуваються приблизно в однаковому віці, між 45-ма і 55-ма роками, і є неминучим фізіологічним процесом. Внутрішній дискомфорт і його фізичні прояви дуже часто призводять до депресії, яку відчувають чверть жінок цього віку.

Жінки, на відміну від чоловіків, більш схильні до депресивного стану, і він може виникати у них:

  • в підлітковому віці;
  • при вагітності;
  • коли настає менопауза.

Щодо проблемних питань, пов'язаних з жіночою депресією в період менопаузи, багато не говорять, і для психологів, психотерапевтів, інших фахівців ця тема мало відома. Тому в науковому світі закликають не замовчувати цю істотну проблему, а широко її висвітлювати, створювати нові методи лікування депресії за допомогою ведення здорового способу життя, ефективної гормональної терапії, всебічної психотерапії і лікувальної фізкультури.

Що може вплинути на виникнення депресії при клімаксі?

У кожного фахівця свої підходи до вирішення питання, з урахуванням біологічних і екологічних складових. Спеціаліст в цій сфері, Поліна Маки з Чиказького Університету давно займається вивченням проблеми і присвятила менопаузі ряд наукових праць. Вона вважає, що виникнення менопаузу прямо пов'язане з різкими коливаннями такого гормону, як естроген. Він активно виробляє серотонін, який впливає на психічний, фізіологічний, емоційний стан жінки. Тому при різких коливаннях естрогену, психологічний стан може змінюватися і дестабілізуватися.

Доктор Поліна Маки справедливо вважає, що знаючи про такі особливості організму, жінці простіше підготуватися до емоційного сплеску і до подальших проявів клімаксу.

Гормональна терапія і прийом антидепресантів

Лікування депресії при менопаузах можливо за допомогою гормональної терапії, яку ще називають ЗГТ. Незважаючи на ряд побічних дій, і протипоказань, замісна гормональна терапія найбільш ефективний спосіб лікування. При проходженні процедури, якість життя жінки поліпшуються, а ризики депресії зводяться до самого мінімуму. Так вважає доктор Поліна Маки, резюмуючи свої численні дослідження в сфері лікування депресії. Вона також рекомендує контрольоване вживання антидепресантів, які в певній мірі можуть знизити різкі коливання естрогену, і як наслідок, серотоніну.

Психотерапія допоможе уникнути проблем з депресією

Перенести ймовірну депресію, а також уникнути її виникнення при менопаузі, допоможе психотерапія. Завдяки їй, можна нейтралізувати додаткові стрес-фактори. Період менопаузи збігається з кар'єрним ростом, з додатковими навантаженнями на жінку, з великим колом обов'язків. Стрес-фактори, нарівні з гормональними змінами і генетичною схильністю, можуть спровокувати психологічну неврівноваженість і стресовий стан. Тому відвідування психотерапевта і виконання його рекомендацій, бажано для кожної жінки в період менопаузи.

Простые Рецепты для Мамочек

Title User

Title Cart